«Εκτροχιασμός» της Ρόμα, δύσκολη βραδιά για τον Ρανιέρι

Το τρένο που οδηγεί στο Champions League, βλέπει να απομακρύνεται η Ρόμα!

Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι γνώρισε οδυνηρή ήττα στην έδρα της Σπαλ με 2-1 και πλέον ελπίζει σε νίκη της Μίλαν αύριο κόντρα στην Ίντερ για να μην απομακρυνθεί η τετράδα.

Την ίδια ώρε δε, δίνει την ευκαιρία σε Τορίνο και Αταλάντα να την φτάσουν αλλά και στην συμπολίτισσα Λάτσιο να την πλησιάσει στους δύο βαθμούς.

Το ματς φάνηκε από την αρχή πως θα ήταν δύσκολο για την Ρόμα! Ο Φάρες με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα του Σιονέκ στο 20ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, που πατούσαν καλύτερα και ήταν πιο απειλητικοί σε όλο το πρώτο μέρος. Ωστόσο, λίγα μετά το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους (53\) οι «τζιαλορόσι» έφεραν το σκορ στα ίσα με πέναλτι του Περότι. Το... πλήρωσαν, όμως, με το ίδιο νόμισμα καθώς έξι λεπτά μετά ο Πετάνια από την άσπρη βούλα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Σπαλ, η οποία και το κράτησε μέχρι το φινάλε.