Τα βρήκε «σκούρα» η Βραζιλία

Την «πάτησε» η Βραζιλία η οποία έμεινε στο 1-1 με τον Παναμά. Η ομάδα του Παναμά πανηγυρίζει ένα ιστορικό αποτέλεσμα παρότι το ματς ήταν φιλικό.  Παρότι ήταν ανώτερη, είχε 15 τελικές και 12 κόρνερ, η «σελεσάο» έμεινε στο 1-1 με τον Παναμά, που πανηγυρίζει ένα ιστορικό αποτέλεσμα παρότι πρόκειται για φιλικό παιχνίδι.

Με φουλ πίεση ξεκίνησε το ματς η ομάδα του Τίτε, έφτιαξε φάσεις με τους Φιρμίνο, Ριτσάρλισον, Αρτούρ αλλά κανείς από αυτούς δεν κατάφερε να κουνήσει το διχτάκι! Στο 32ο λεπτό όμως ο Λούκας Πακετά με πλασέ στην κίνηση μετά από σέντρα του Κασεμίρο, άνοιξε το σκορ για την Βραζιλία πετυχαίνοντας παράλληλα το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της «σελεσάο».

Ωστόσο, η απάντηση του Παναμά ήταν άμεση καθώς πέντε λεπτά μετά ο Μασάδο έφερε το ματς στα ίσα μετά από ασίστ του Ντέιβις για το 1-1. Στη συνέχεια το παιχνίδι είχε μία εικόνα. Φουλ πίεση και φάσεις η Βραζιλιά, φουλ άμυνα ο Παναμάς και εν τέλει η ισοπαλία παρέμεινε στο «Ντραγκάο», όπου και διεξήχθη η αναμέτρηση.

Πηγή:sport-fm.gr

Η αποκάλυψη του Βίλας-Μπόας-«Νίκησα δύο όγκους, κόντευα να πεθάνω από ασφυξία»