ΒΙΝΤΕΟ: Το σκληρό χτύπημα του Ζορζίνιο στο ντεμπούτο του Γκριεζμάν

Στο Σαϊτάμα της Ιαπωνίας τέθηκαν αντιμέτωπες σε φιλικό προετοιμασίας Μπαρτσελόνα και Τσέλσι, με τους «μπλε» να παίρνουν τη νίκη με 2-1.

Στο παιχνίδι φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα των «μπλαουγκράνα» ο Αντουάν Γκριεζμάν, ο οποίος δέχθηκε σκληρό μαρκάρισμα από τον Ζορζίνιο. Ο Γάλλος επιθετικός όμως συνέχισε χωρίς πρόβλημα το παιχνίδι.

Το σκορ άνοιξε για την Τσέλσι στο 32ο λεπτό ο Τάμι Άμπραχαμ, ενώ ο Ρος Μπάρκλεϊ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 82ο λεπτό. Η Μπαρτσελόνα μείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Ράκιτιτς.

Σχηματίζεται η τετράδα και τα πιθανά ζευγάρια των ελληνικών ομάδων στο Conference League
Κατέρριψε ιστορικό ρεκόρ του Κασίγιας στο Champions League ο Νόιερ
Έγραψε ιστορία ο Τούχελ-Πρώτος Γερμανός που φτάνει στους «4» του Champions League με τρεις διαφορετικές ομάδες
Τα ζευγάρια και οι ημερομηνίες των ημιτελικών του Champions League
Σε ματς θρίλερ η Ρεάλ απέκλεισε την πρωταθλήτρια Σίτι στα πέναλτι-Με Μπάγερν στα ημιτελικά