ΒΙΝΤΕΟ: Οι γκολάρες και οι ατάκες του Πιέρου στην Κοπεγχάγη

Η Κοπεγχάγη αντιμετώπισε την Νόρτζελαντ χθες (25/8) για την 8η αγωνιστική του Δανέζικου πρωταθλήματος.

Οι πρωταθλητές Δανίας ήταν κολλημένοι στο 1-1 μέχρι και το 74ο λεπτό όταν Πιέρος Σωτηρίου ανέλαβε δράση για να πιάσει την ομάδα του από το χέρι και να την οδηγήσει στην 7η συνεχόμενη νίκη  για το πρωτάθλημα.

Επί της ευκαιρίας η Κοπεγχάγη στο επίσημο της διαδικτυακό κανάλι παρουσιάζει τα δυο τέρματα που πέτυχε ο Κύπριος διεθνής μέσα σε δυο λεπτά και έδωσαν την νίκη στην ομάδα του. Στο εντυπωσιακό βίντεο λοιπόν οι πρωταθλητές Δανίας παρουσιάζουν τα δυο τέρματα του με slow motion.

Συν της άλλης οι πρωταθλητές Δανίας ανέβασαν βίντεο με δηλώσεις του Κύπριου επιθετικού ακριβώς μετά το τέλος του αγώνα με τον Κύπριο στράικερ να ευχαριστεί το κόσμο που ήταν δίπλα στην ομάδα και να κάνει εκ νέου κάλεσμα για τον επαναληπτικό αγώνα της Πέμπτης απέναντι την Ρίγα για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Δείτε τα βίντεο:

Δύο προπονήσεις για την Εθνική Παίδων-Οι παίκτες που κλήθηκαν
«Έφυγε ο Μηνάς μας, η θέση του στο Αντώνης Παπαδόπουλος θα είναι πάντα εκεί»
Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων