Τεσσάρα η Αγγλία, χατ-τρικ ο Κέιν! (vid)

Ενα ακόμα party έστησε η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊκ στον δρόμο για τη διοργάνωση του 2020 καθώς έκανε κομμάτια στο Λονδίνο την Βουλγαρία με τον Κέιν να σημειώνει χατ-τρικ και να φτάνει τα 25 γκολ σε 40 αγώνες με τη φανέλα των Τριών Λιονταριών 9ος που το κάνει.

Η Αγγλία έκανε έτσι το 3x3 και πέρασε πάνω από το Κόσοβο, που νωρίτερα είχε νικήσει την Τσεχία στο Group A, ενώ εντυπωσιακό είναι ότι στους τρεις αυτούς αγώνες έχει 14-1 τέρματα.

Μόνο εντύπωση δεν πρέπει να προκαλεί το αποτέλεσμα καθώς οι Αγγλοι από το ξεκίνημα του ματς δεν έδιναν την μπάλα στους Βούλγαρους παρά μόνο για να κάνουν σέντρα. Στο 24' μετά το λάθος του Ιλιε μέσα στην περιοχή ο Στέρλινγκ έκλεψε και έδωσε πάρε-βάλε στον Κέιν για το 1-0, το οποίο έμεινε ως το αποτέλεσμα για το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη και το 48' ο Βάντερσον είχε την καλύτερη ευκαιρία των φιλοξενούμενων αλλά ο Πίκφορντ απέκρουσε και στο επόμενο λεπτό τελείωσε το όποιο ενδιαφέρον. Ο Ράσφορντ έφυγε στην κόντρα και πάτησε την μπάλα, ο Μποντούροβ τον ανέτρεψε και ο Κέιν από τη βούλα του πέναλτι έκανε το 2-0. Στο 55' ήταν η ώρα ο φορ της Τότεναμ να γίνει δημιουργός και από αριστερά επέστρεψε την ασίστ στον Στέρλινγκ που είχε εύκολο έργο για το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο ίδιος ξανά με πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος από τον Ντιμιτρόβ.

Δείτε τα τέρματα των Άγγλων:

Πηγή:sdna.gr

Νέες κατηγορίες που έχουν να κάνουν με παράνομο στοιχηματισμό για τον ήδη τιμωρημένο Τονάλι
Το είδωλο της Αγγλίας που άνοιξε τον δρόμο για το ποδόσφαιρο γυναικών κρεμάει τα παπούτσια της
Ο Ντάνι Άλβες διοργάνωσε πάρτι μετά την αποφυλάκιση του για τα γενέθλια του πατέρα του
Ρούντιγκερ για την σύνδεση του με τον ISIS-«Δεν επιτρέπω να με χαρακτηρίζουν ισλαμιστή»