Παραπαίει η Τότεναμ «χαστούκι» και από τη Λέστερ

Μετά την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό, η Τότεναμ είχε δύσκολη εκτός έδρας αποστολή στο «King Power Stadium» απέναντι στην σκληροτράχηλη Λέστερ.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και στο 14' είχε καλή ευκαιρία με τον Μάντισον ωστόσο να μη μπορεί να σκοράρει. Τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι σκόραραν αλλά, το VAR είχε διαφορετική άποψη και ακύρωσε το τέρμα.

Στην πρώτη της ευκαιρία η Τότεναμ σκόραρε με τον Χάρι Κέιν με απίθανο τρόπο πέφτωντας (29'), να νικάει τον Σμάιχελ για το 0-1 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο προσπάθησε να «κλειδώσει» την αναμέτρηση με τον Σον στο 59' να βλέπει τη μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δοκάρι του Σμάιχελ.

Έξι λεπτά μετά ο Οριέ σκόραρε ωστόσο το τέρμα του δεν μέτρησε αφού ο Σον ήταν σε θέση οφσάιντ όπως υπέδειξε το VAR! Αφού δεν δέχτηκε και δεύτερο τέρμα, η Λέστερ ισοφάρισε με τον Ρικάρντο Περέιρα να εκμεταλλεύεται αδράνεια της άμυνα για το 1-1 στο 69ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα κατάφεραν να γυρίσουν την αναμέτρηση αφού μετά την ισοφάριση, η Τότεναμ δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία και στο 85ο λεπτό ο Μάντισον με ωραία προσπάθεια και σουτ έγραψε το τελικό 2-1 για τις «Αλεπούδες».

Πηγή: sdna.gr

Κλοπ: Πρέπει να αντιμετωπίσεις όλες τις μικρές αναποδιές
Απαγόρευσε για άλλη μια φορά στις γυναίκες την είσοδο σε γήπεδο ποδοσφαίρου το Ιράν
Λαουτάρο: Έχω ήδη κερδίσει πολλούς τίτλους στην Ίντερ και πρέπει να συνεχίσουμε
Ισοπέδωσε τη Σαουθάμπτον και ετοιμάζεται για τη μεγάλη επιστροφή η Λέστερ
«Δεν θέλω τη φανέλα...»-Απίθανο πανό από πιτσιρικά οπαδό της Τσέλσι
Η Άρσεναλ διέσυρε την Τσέλσι στο «Emirates» με 5-0 και ανέβηκε στην κορυφή
Γλίτωσε τη Γιουβέντους ο Μίλικ και την έστειλε στον τελικό του Coppa Italia
Φαβορί ο Σλοτ για να διαδεχθεί τον Κλοπ στην τεχνική ηγεσία της Λίβερπουλ
Τερματοφύλακας στο Ιράν τιμωρήθηκε γιατί αγκάλιασε γυναίκα οπαδό σε ποδοσφαιρικό γήπεδο
Απάντησε για τον πολυσυζητημένο πανηγυρισμό του μπροστά στους παίκτες της Κόβεντρι ο Άντονι