Οι μεγαλύτερες νίκες στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ (pic)

Η Μάντσεστερ Σίτι για ένα γκολ δεν κατάφερε να ισοφαρίσει την κορυφαία ever επικράτηση από καταβολής Πρέμιερ Λιγκ, όμως, το 8-0 επί της Γουότφορντ φυσικά περιλαμβάνεται στις πιο επιβλητικές νίκες που έχουν σημειωθεί στη σύγχρονη μορφή του κορυφαίου πρωταθλήματος.

Οι «πολίτες», είχαν φτάσει στο 5-0 απέναντι στους hornets, στο Etihad, το μεσημέρι του Σαββάτου, μέσα στα πρώτα 18 λεπτά της αναμέτρησης, το 6-0 έγινε αμέσως μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όμως, το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με οχτώ τέρματα για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα.

Για ένα γκολ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παραμένει η ομάδα που έχει πετύχει την μεγαλύτερη σε εύρος νίκη στα χρονικά της Πρέμιερ Λιγκ, ενώ, 9 γκολ, έχοντας δεχθεί κι εκείνη ένα, είχε σημειώσει η Τότεναμ σε ματς με τη Γουίγκαν πριν από μια δεκαετία.