Επιτέλους νίκη για την Έβερτον

Η Έβερτον του Μάρκο Σίλβα υποδέχτηκε την Γουέστ Χαμ για την 9η αγωνιστική της Premier League, με τα «ζαχαρωτά» να αγνοούν τη νίκη για τέσσερις αγωνιστικές και να βρίσκονται στη ζώνη του υποβιβασμού.

Η πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 10ο λεπτό με τον Τομ Ντέιβις, να βλέπει τον Ρομπέρτο να βγάζει σε κόρνερ ωραίο σουτ του μέσα από την περιοχή. Τα «ζαχαρωτά», συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ (17') με τον Μπερνάρντ να κάνει απίθανη ενέργεια μέσα στην περιοχή και να πλασάρει σωστά.

Αντίθετα η Γουέστ Χαμ δεν είχε τελική στην εστία του Πίκφορντ στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να έχουν και άλλες ευκαιρίες με τους Ριτσάρλισον (23') και Γουόλκοτ (26').

Το δεύτερο μέρος άρχισε με γκολ από τον Ριτσάρλισον ωστόσο το τέρμα του Βραζιλιάνου ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και είχαν δοκάρι στο 65' σε βολίδα του Γουόλκοτ έξω από την περιοχή.

Ο Ρομπέρτο με μια εξαιρετική επέμβαση στο 77' αρνήθηκε στον Ιβόμπι το 2-0 ωστόσο δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, σε απίθανη βολίδα του Σίγκουρτσον στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Ισλανδό να γράφει το τελικό 2-0.

Πηγή: Sdna.gr

Νέες κατηγορίες που έχουν να κάνουν με παράνομο στοιχηματισμό για τον ήδη τιμωρημένο Τονάλι
Το είδωλο της Αγγλίας που άνοιξε τον δρόμο για το ποδόσφαιρο γυναικών κρεμάει τα παπούτσια της
Ο Ντάνι Άλβες διοργάνωσε πάρτι μετά την αποφυλάκιση του για τα γενέθλια του πατέρα του
Ρούντιγκερ για την σύνδεση του με τον ISIS-«Δεν επιτρέπω να με χαρακτηρίζουν ισλαμιστή»