Απίστευτη ματσάρα στην Παμπλόνα με νικήτρια την Σοσιεδάδ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε με 4-3 την Οσασούνα, μέσα στο «σπίτι» της, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Το παιχνίδι μέχρι τα τελευταία λεπτά ήταν θρίλερ, με την μια φάση να διαδέχεται την άλλη. Η Οσασούνα από το 70ο λεπτό και μετά κιόλας, είχε μείνει με παίκτη λιγότερο, αφού αποβλήθηκε ο Ρονκάλια.

Στο 15ο λεπτό ο Ογιαρθάμπαλ άνοιξε το σκορ για την Ρεάλ Σοσιεδάδ. Τρία λεπτά αργότερα ο Πόρτου διπλασίασε το σκορ για την φιλοξενούμενη. Δεν σταμάτησαν εκεί και στο 28ο λεπτό ο Οντεγκάαρντ έκανε το 0-3.

Η Οσασούνα «ξύπνησε» λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και στο 45+1 ο Ερνάντες μείωσε σε 1-3. Στο δεύτερο μέρος η γηπεδούχος πήρε τα πάνω της και στο 48’ και ο Άβιλα έκανε το 2-3. Η ομάδα του Γιακόμπα Αρασάτε μάλιστα, από το 70’ έμεινε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Ρονκάλια, κάτι που δυσκόλεψε το έργο της. Στο 79’ ο Ισάκ έγραψε το 2-4, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Ο Άβιλα ωστόσο, στο 84’ μείωσε για την Οσασούνα σε 3-4, μετατρέποντας το ματς σε «εφιάλτη» μέχρι τα τελευταία λεπτά, αλλά χωρίς κάτι να αλλάξει στο ματς.

Μπαρτσελόνα-Αλαβές 4 -1
(14' Γκριεζμάν, 45' Βιδάλ, 69' Μέσι, 75' πεν. Σουάρες / 56' Πέρε Πονς)

Οσασούνα-Σοσιεδάδ 3-4
(15΄Ογιαρθάμπαλ, 18΄Πόρτου, 28' Οντεγκάαρντ , 45+1 Ερνάντες, 48΄, 84΄Άβιλα, 79΄ Ισάκ)

Φαβορί ο Σλοτ για να διαδεχθεί τον Κλοπ στην τεχνική ηγεσία της Λίβερπουλ
Τερματοφύλακας στο Ιράν τιμωρήθηκε γιατί αγκάλιασε γυναίκα οπαδό σε ποδοσφαιρικό γήπεδο
Απάντησε για τον πολυσυζητημένο πανηγυρισμό του μπροστά στους παίκτες της Κόβεντρι ο Άντονι