Έχασε έδαφος στη Νόριτς η Τότεναμ

Ματς για γερά νεύρα στο Carrow Road. Εκεί όπου η Τότεναμ τα έκανε όλα λάθος στο πρώτο ημίχρονο που ήταν εφιάλτης για την ίδια. Στην επανάληψη η ομάδα του Μουρίνιο ανέβηκε, ισοφάρισε με άπιαστη εκτέλεση φάουλ του Έρικσεν, δέχτηκε γκολ-ανέκδοτο σχεδόν αμέσως αλλά με πέναλτι του Κέιν στο 83' ήρθε 2-2 με την Νόριτς. Έτσι η Τότεναμ, δεν έχασε αλλά δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και στη νίκη της επί της Μπράιτον..

Η Νόριτς είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 10' με τον Στίπερμαν να κλέβει από τους Εντομπελέ και Έρικσεν, που ''τράκαραν'' μεταξύ τους και αφού πάτησε περιοχή, πλάσαρε αλλά ο Γκαζανίγκα απέκρουσε. Δύο λεπτά αργότερα οι «σπερς» βγήκαν ωραία στην αντεπίθεση με τον Κέιν να βγάζει σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή τον Ντέλε Άλι που κατάφερε να στείλει την μπάλα ψηλά, ενώ στο 16' ο Αλντερβάιρελντ έβγαλε εξαιρετική μπαλιά για τον Κέιν που σε τετ-α-τετ με τον Κρουλ, νικήθηκε από τον κίπερ των γηπεδούχων. Δύο λεπτά αργότερα τα «καναρίνια» άνοιξαν το σκορ με τον Μπουεντία να κλέβει από τον Φόιθ, τον Βράνσιτς να παίρνει την μπάλα και αφού ανενόχλητος πάτησε περιοχή, πλάσαρε για το 1-0. Στο 33' η Νόριτς πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Πούκι, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ματσάρα στο δεύτερο ημίχρονο. Η Τότεναμ έβγαλε αντίδραση και στο 55’ με τρομερό φάουλ του Έρικσεν ισοφάρισε σε 1-1. Η ομάδα του Μουρίνιο είχε τρομακτικά θέματα στην άμυνα ωστόσο και έξι λεπτά αργότερα, με γκολ-ανέκδοτο η Νόριτς πήρε και πάλι προβάδισμα. Το 2-1 έγινε από καραμπόλα και αυτογκόλ του Οριέ. Εν τέλει, η Τότεναμ πήρε την ισοπαλία με το εύστοχο πέναλτι του Κέιν στο 83’.

ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Άαρονς, Χάνλεϊ, Ζίμερμαν, Λιούις, Βράνσιτς (75’ Τρίμπουλ), Ερνάντεθ, Μπουεντία, Στίπερμαν (70’ ΜακΛιν), Τέτεϊ (86’ Κάντγουελ), Πούκι

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκαζανίγκα, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνχεν (46’ Μόουρα), Φόιθ (46’ Σάντσες), Οριέ, Λο Σέλσο (74’ Λαμέλα), Σεσενιόν, Ντέλε Άλι, Έρικσεν, Εντομπελέ, Κέιν

Πηγή:aek365.gr