ʼρχισε με το... δεξί το 2020 η Βαλένθια

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε το 2020 για τη Βαλένθια καθώς επικράτησε με 1-0 της Εϊμπάρ εντός έδρας και έμεινε στο -1 από την 4η Ατλέτικο Μαδρίτης (με παιχνίδι περισσότερο). Αντίθετα η Εϊμπάρ γνώρισε την 10η ήττα της στο πρωτάθλημα και παρέμεινε στην 16η θέση.

Η ομάδα του Θελάδες σκόραρε στο 15ο λεπτό αλλά, το τέρμα του Γκόμες ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 24' ο Γκόμες απείλησε για δεύτερη φορά χωρίς να βρει στόχο ωστόσο, τρία λεπτά μετά από εξαιρετική σέντρα του Βας με δυνατή κεφαλιά ο Ουρουγουανός έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Μπίγκας στο 51ο λεπτό ενώ ο τερματοφύλακας της Βαλένθια είπε εντυπωσιακά «όχι» σε σουτ τουτ Πέδρο Λεόν στο 79' κρατώντας το 1-0 μέχρι το τέλος. Μάλιστα η Εϊμπάρ έμεινε με 10 παίκτες καθώς, ο Πάουλο Ολιβέιρα είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα στον Εσπόζιτο.

Πηγή: sdna.gr

Τέλος οι ρεβάνς από την αρχή του Κυπέλλου Αγγλίας-Ανακοίνωσε τις αλλαγές η FA
Θα κινηθεί για τον Κούντους η Λίβερπουλ αν ο Σαλάχ αποχωρήσει το καλοκαίρι
Σκληρές μάχες σε τέσσερα... μέτωπα για τα εισιτήρια των ημιτελικών
Η Παρί καταγγέλλει τους φιλάθλους της Μπαρτσελόνα για ρατσιστικές προσβολές στον Ντεμπελέ
Έχει βάλει στο... μάτι τον Ντιμπάλα η Μπαρτσελόνα-Η ρήτρα-σοκ του Αργεντινού (pic)
Σχηματίζεται η τετράδα και τα πιθανά ζευγάρια των ελληνικών ομάδων στο Conference League
Κατέρριψε ιστορικό ρεκόρ του Κασίγιας στο Champions League ο Νόιερ
Έγραψε ιστορία ο Τούχελ-Πρώτος Γερμανός που φτάνει στους «4» του Champions League με τρεις διαφορετικές ομάδες
Οι σατανικές συμπτώσεις που δείχνουν... τελικό Champions League για την Ντόρτμουντ