Σώθηκε στις καθυστερήσεις από απίστευτο κάζο η Σεβίλλη

Σημαντική νίκη που τη διατηρεί σε τροχιά Champions League πέτυχε η Σεβίλλη αν και τα… χρειάστηκε. Η ομάδα του Ζουλέν Λοπετέγκι βρέθηκε από το 2-0 και με παίκτη παραπάνω να ισοφαρίζεται από την Οσασούνα, ωστόσο ο Εν-Νεσίρι με γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με 3-2.

Όλα έμοιαζαν να παίρνουν το δρόμο τους για τους γηπεδούχους, όταν ο Εν-Νεσίρι με κοντινό πλασέ στο 13’ και ο Οκάμπος με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους «έγραψαν» το 2-0. Η αποβολή του γκολκίπερ Ερέρα στο 54’ επειδή σταμάτησε με το χέρι τετ-α-τετ εκτός περιοχής στο 54’ άφησε την Οσασούνα με δέκα παίκτες και όλοι πίστεψαν πως το ματς τελείωσε. Όμως ο Αριδάνε με κεφαλιά στο 64’ μείωσε και ο Μοράλες στο 74’ με πέναλτι για χέρι που μόνο ο διαιτητής είδε μέσω VAR διαμόρφωσαν το 2-2. Η λύτρωση για τους Ανδαλουσιανούς ήρθε στο 93’ από τον Εν-Νεσίρι με το έβδομο γκολ του στη La Liga διαμόρφωσε από κοντά το 3-2.

Βαλένθια-Μπέτις 2-1
(60' Γκαμεϊρό, 89' Παρέχο - 90+3' Λόρεν)

Λεγανές-Αλαβές 1-1
(59' Καρίγιο - 47' Λούκας)

Γρανάδα-Θέλτα 0-0

Κυριακή 1/3

Σεβίλλη-Οσασούνα 3-2
(13’, 93’ Εν-Νεσίρι, 45+1’ Οκάμπος-64’ Αριδάνε, 74’ πεν. Τόρες)

Νέα ανατροπή στην Μπάγερν-Φαβορί για τον πάγκο ο Ράνγκνικ
Η νύχτα έγινε μέρα στο Μιλάνο-Στους δρόμους χιλιάδες οπαδοί της Ίντερ για την κατάκτηση του σκουντέτο (pics)
Λύγισε τη Μαγιόρκα και… ξεμπερδεύει η Σεβίλλη
BINTEO: Πέταξαν μαχαίρι σε ποδοσφαιριστή που εκτελούσε κόρνερ στην Κολομβία
Στην επιφάνεια οι συνομιλίες για το γκολ στο clasico-«Δεν έχουμε απόδειξη ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή»
Η Νότιγχαμ Φόρεστ σκέφτεται να κινηθεί νομικά κατά του Sky Sports για την δήλωση του Νέβιλ περί «μαφίας»