Γλίτωσε το στραπάτσο η Ατλέτικο

Αν και δυσκολεύτηκε η Ατλέτικο πήρε την ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Εσπανιόλ και έτσι διατηρήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας με έναν βαθμό διαφορά από τη Σοσιεδάδ.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν ανέλπιστα μπροστά στο σκορ με ένα αυτογκόλ του Σάβιτς στο 24ο λεπτό το οποίο δημιούργησε αρκετά προβλήματα στους Μαδριλένους. Μάλιστα, οι παίκτες του Σιμεόνε παραλίγο να βρεθούν πίσω στο σκορ με δύο τέρματα καθώς η κεφαλιά του Βίκτορ Σάντσεθ στο 33ο λεπτό βρήκε τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι παίκτες της Ατλέτικο ευτύχησαν να σκοράρουν γρήγορα και να αποφορτιστούν από το άγχος. Στο 47ο λεπτό ο Σαούλ έκανε το 1-1 με ένα μακρινό σουτ μετά από μια εκτέλεση φάουλ και ένα διώξιμο της μπάλας.

Βαλένθια-Μπέτις 2-1
(60' Γκαμεϊρό, 89' Παρέχο - 90+3' Λόρεν)

Λεγανές-Αλαβές 1-1
(59' Καρίγιο - 47' Λούκας)

Γρανάδα-Θέλτα 0-0

Κυριακή 1/3

Σεβίλλη-Οσασούνα 3-2
(13’, 93’ Εν-Νεσίρι, 45+1’ Οκάμπος-64’ Αριδάνε, 74’ πεν. Τόρες)

Πηγή:sport-fm.gr

Νέες κατηγορίες που έχουν να κάνουν με παράνομο στοιχηματισμό για τον ήδη τιμωρημένο Τονάλι
Το είδωλο της Αγγλίας που άνοιξε τον δρόμο για το ποδόσφαιρο γυναικών κρεμάει τα παπούτσια της
Ο Ντάνι Άλβες διοργάνωσε πάρτι μετά την αποφυλάκιση του για τα γενέθλια του πατέρα του
Ρούντιγκερ για την σύνδεση του με τον ISIS-«Δεν επιτρέπω να με χαρακτηρίζουν ισλαμιστή»