Μπάγερν... έστω και δύσκολα

Ζορίστηκε αλλά κατάφερε να πανηγυρίσει η Μπάγερν Μονάχου!

Παρότι τα βρήκαν σκούρα κόντρα στην αξιόμαχη Άουγκσμπουργκ, οι Βαυαροί κατάφεραν να τη... λυγίσουν με σκορ 2-0 και να παραμείνουν στο +4 από την δεύτερη Ντόρτμουντ. «Πάγωσαν» οι γηπεδούχοι στο 88ο λεπό όταν ο Φινμπόγκασον ισοφάρισε αλλά το τέρμα του δεν μέτρησε για οφσάιντ μετά και την εξέταση του VAR.

Αφού το πρώτο μέρος πέρασε... αναίμακτα με την Μπάγερν να είναι φλύαρη στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, μπήκε στην επανάληψη «γκαζωμένη» και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 51ο λεπτό με τον Μίλερ. Δεν καθάριζε, όμως, το ματς και έπαιζε με τη... φωτιά. Ο Νόιερ όποτε χρειάστηκα κράτησε το μηδέν στην άμυνα αλλά δεν κατάφερε να κάνει το ίδιο στο 88ο λεπτό όταν ο Φινμπόγκασον βγήκε απέναντί του και σκόραρε. Ωστόσο, το γκολ δεν μέτρησε μέσω εξέτασης του VAR για οφσάιντ και ο Γκορέτσκα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε με κοντινό πλασέ, μετά το ένα-δύο με τον Γκνάμπρι, το τελικό 2-0.

Αναλυτικά η 25η αγωνιστική:

Παρασκευή 6/3
Πάντερμπορν-Κολωνία 1-2
(73' Σρμπένι - 28' Μερέ, 37' Χέκτορ)

Σάββατο 7/3
Μπάγερ Λεβερκούζεν-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 4-0
(4' Χάβερτς, 14' Μπελαράμπι, 49', 55' Παουλίνιο)

Βόλφσμπουργκ-Λειψία 0-0

Χέρτα Βερολίνου-Βέρντερ Βρέμης 2-2
(41' Σταρκ, 60' Κούνια - 3' Σάρτζεντ, 6' Κλάασεν)

Φράιμπουργκ-Ουνιόν Βερολίνου 3-1
(35' Ζάλαϊ, 55' Γκίντερ, 82' Κοχ - 61' Άντερσον)

Βέρντερ Βρέμης-Μπάγερ Λεβερκούζεν 21:30

Νέες κατηγορίες που έχουν να κάνουν με παράνομο στοιχηματισμό για τον ήδη τιμωρημένο Τονάλι
Το είδωλο της Αγγλίας που άνοιξε τον δρόμο για το ποδόσφαιρο γυναικών κρεμάει τα παπούτσια της
Ο Ντάνι Άλβες διοργάνωσε πάρτι μετά την αποφυλάκιση του για τα γενέθλια του πατέρα του
Ρούντιγκερ για την σύνδεση του με τον ISIS-«Δεν επιτρέπω να με χαρακτηρίζουν ισλαμιστή»