Ίλιτσιτς όπως Μέσι και Ρονάλντο (pic)

Ο Γιόσιπ Ίλιτσιτς με το «καρέ» που έκανε κόντρα στην Βαλένθια, έγινε μόλις ο τρίτος παίκτης που σε διπλούς νοκ άουτ αγώνες σκόραρε πέντε γκολ. Οι δύο ήταν οι τεράστιοι Λιονέλ Μέσι και Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Σλοβένος μεσοεπιθετικός ήταν όχι απλά ο μεγάλος, αλλά ο τεράστιος πρωταγωνιστής της σημερινής βραδιάς συνολικά και όχι μόνο του αγώνα Βαλένθια-Αταλάντα. Ο Ίλιτσιτς με τα 4 γκολ που πέτυχε μέσα στο Μεστάγια πέτυχε πολλά ρεκόρ. Ένα από τα πιο σημαντικά είναι πως μαζί με το 1 του πρώτου αγώνα (4-1 οι Ιταλοί) έφτασε τα 5 σε δύο αγώνες επί της ίδιας ομάδας σε νοκ άουτ ματς. Κάτι που έχουν κάνει μόλις δύο στο παρελθόν.

Και δύο όχι τυχαίοι, καθώς μιλάμε για τον Λιονέλ Μέσι και τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Αργεντίνος σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα το είχε κάνει την περίοδο 2011-12 απέναντι στην Μπάγερ Λεβερκούζεν πετυχαίνοντας μάλιστα 6 γκολ, ενώ ο Πορτογάλος (είχε σκοράρει 5 φορές) ηγέτης της Γιουβέντους πλέον, το είχε κάνει με τη φανέλα της Ρεάλ την περίοδο 2016-17 επί της Μπάγερν Μονάχου.

Τα highlights από τη μεγαλειώδη πρόκριση του Ολυμπιακού επί της Φενέρμπαχτσε
Πρόκριση για Ρόμα, Λεβερκούζεν, Μαρσέιγ και Αταλάντα στα ημιτελικά του Europa League
Οι ημερομηνίες των αγώνων του Ολυμπιακού με την Άστον Βίλα για τα ημιτελικά του Conference
Μεγάλη πρόκριση η Ρόμα, ακάθεκτη για κούπα η Λεβερκούζεν και εκτός Ευρώπης η Λίβερπουλ