Από τον Μουρίνιο με αγάπη-Special εξάρα στη Γιουνάιτεντ

Η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε με πέναλτι στο 2' όμως η συνέχεια ήταν πραγματικός εφιάλτης καθώς η Τότεναμ του Μουρίνιο έβαλε 4 γκολ στο ημίχρονο και την διέλυσε με 1-6 στο Μάντσεστερ.

Επί εποχής Premier League, δεν είχε πάει ποτέ στο ημίχρονο με 4 γκολ στην πλάτη και το φινάλε βρήκε την Γιουνάιτεντ να δέχεται μια ήττα που μαζί με το 1-6 από την Σίτι το 2011, είναι η πιο βαριά ever στην έδρα της. Ο  Ζοσέ Μουρίνιο επέστρεψε στο Old Trafford και υποχρέωσε την πρώην ομάδα του σε ταπεινωτική εμφάνιση και μια ήττα που την αφήνει με 3 βαθμούς έπειτα από 3 ματς στο πρωτάθλημα. Τραγική η εικόνα στη άμυνα των γηπεδούχων στα πρώτα γκολ, αδικήθηκαν πιθανότατα όταν ο ρέφερι απέβαλε μόνο τον Μαρσιάλ και όχι τον Λαμέλα στο πρώτο μέρος. Στους 7 βαθμούς πήγαν έπειτα απο 4 αγώνες οι Spurs, για τους οποίους 2 γκολ έβαλε ο Κέιν.

Πηγή: sdna.gr

Νέες κατηγορίες που έχουν να κάνουν με παράνομο στοιχηματισμό για τον ήδη τιμωρημένο Τονάλι
Το είδωλο της Αγγλίας που άνοιξε τον δρόμο για το ποδόσφαιρο γυναικών κρεμάει τα παπούτσια της
Ο Ντάνι Άλβες διοργάνωσε πάρτι μετά την αποφυλάκιση του για τα γενέθλια του πατέρα του
Ρούντιγκερ για την σύνδεση του με τον ISIS-«Δεν επιτρέπω να με χαρακτηρίζουν ισλαμιστή»