Τρίτη, 1 Δεκεμβρίου, 2020 | Επικοινωνία
trans gif

Το πανόραμα του Europa League-Πρόγραμμα και βαθμολογία

  29/10/2020 10:11
Το πανόραμα του Europa League-Πρόγραμμα και βαθμολογία

Το πανόραμα του Europa League-Πρόγραμμα και βαθμολογία

  29/10/2020 10:11
Η δεύτερη αγωνιστική των Ομίλων του Europa League είναι προ των πυλών, με το κυπριακό και ελληνικό ενδιαφέρον να στρέφεται σε Ομόνοια, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ.
 
Αρκετές από τις αποψινές αναμετρήσει ενδέχεται να αποδειχθούν καθοριστικές για την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού και σε αυτήν την κατηγορία, ανήκουν και οι αγώνες της ΑΕΚ, που φιλοξενεί τη Λέστερ, αλλά και του ΠΑΟΚ, που δοκιμάζεται στην Ισπανία με αντίπαλο την Γρανάδα.
 
Η Γρανάδα προέρχεται από νίκη μέσα στην Ολλανδία επί της Αϊντχόφεν αποτέλεσμα που της δίνει πλεονέκτημα για μία από τις δύο προνομιούχες θέσεις. Η αναμέτρηση είναι ιδιαίτερα κρίσιμη για την ελληνική ομάδα, δεδομένου ότι μετά την ισοπαλία με την Ομόνοια (1-1), εάν δεν πάρει έστω έναν βαθμό από την Γρανάδα, θα βρεθεί σε μειονεκτική.

Από την άλλη, η ΑΕΚ μετά την ήττα με 3-0 στην Πορτογαλία από την Μπράγκα, καλείται να πάρει θετικό αποτέλεσμα από την Λέστερ, που είναι το φαβορί για την πρωτιά και την πρόκριση.

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Σλάβια Πράγας-Λεβερκούζεν, Νις-Χάποελ Μπερ Σέβα, Σοσιεδάδ-Νάπολι, Λιλ-Σέλτικ, Σιβασπόρ-Μακάμπι Τελ Αβίβ και Αντβέρπ-Τότεναμ.

Συνοπτικά, το αποψινό πρόγραμμα και ο βαθμολογίες των ομίλων είναι:

Πέμπτη 29 Οκτωβρίου
1ος όμιλος (22:00):
Ρόμα-ΤΣΣΚΑ Σόφιας
Κλουζ-Γιουνγκ Μπόις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
 Κλουζ              1   1-0-0  2-0   3
Ρόμα               1   1-0-0  2-1   3
Γιουνγκ Μπόις      1   0-0-1  1-2   0
ΤΣΣΚΑ Σόφιας       1   0-0-1  0-2   0 

2ος Όμιλος (22:00):
Άρσεναλ-Ντάνταλκ
Μόλντε-Ραπίντ Βιένης
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Άρσεναλ            1   1-0-0  2-1   3
Μόλντε             1   1-0-0  2-1   3
Ραπίντ Βιένης      1   0-0-1  1-2   0
Ντάνταλκ           1   0-0-1  1-2   0 

3ο Ομιλος 22:00:
Σλάβια Πράγας-Λεβερκούζεν
Νις-Χάποελ Μπερ Σέβα
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Λεβερκούζεν        1   1-0-0  6-2   3
Χάποελ Μπερ Σέβα   1   1-0-0  3-1   3 
Σλάβια Πράγας      1   0-0-1  1-3   0
Νις                1   0-0-1  2-6   0

4ος Όμιλος 22:00:
Μπενφίκα-Σταντάρ Λιέγης
Ρέιντζερς-Λεχ Πόζναν
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Μπενφίκα           1   1-0-0  4-2   3
Ρέιντζερς          1   1-0-0  2-0   3
Σταντάρ Λιέγης     1   0-0-1  0-2   0
Λεχ Πόζναν         1   0-0-1  2-4   0 

5ος Όμιλος 22:00:
Ομόνοια-Αϊντχόφεν
Γρανάδα-ΠΑΟΚ
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Γρανάδα            1   1-0-0  2-1   3
Ομόνοια            1   0-1-0  1-1   1 
ΠΑΟΚ               1   0-1-0  1-1   1
Αϊντχόφεν          1   0-0-1  1-2   0

6ος Όμιλος 22:00
Σοσιεδάδ-Νάπολι
Άλκμααρ-Ριέκα
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Σοσιεδάδ           1   1-0-0  1-0   3
Αλκμααρ            1   1-0-0  1-0   3
Νάπολι             1   0-0-1  0-1   0
Ριέκα              1   0-0-1  0-1   0 

7ος όμιλος 19:55:
Ζόρια-Μπράγκα
ΑΕΚ-Λέστερ
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Λέστερ             1   1-0-0  3-0   3
Μπράγκα            1   1-0-0  3-0   3
ΑΕΚ                1   0-0-1  0-3   0
Ζόρια              1   0-0-1  0-3   0 

8ος Όμιλος 19:55:
Μίλαν-Σπάρτα Πράγας
Λιλ-Σέλτικ
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Λιλ                1   1-0-0  4-1   3
Μίλαν              1   1-0-0  3-1   3
Σέλτικ             1   0-0-1  1-3   0
Σπάρτα Πράγας      1   0-0-1  1-4   0 

9ος Όμιλος 19:55:
Σίβασπορ-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Καραμπάχ-Βιγιαρεάλ
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Βιγιαρεάλ          1   1-0-0  5-3   3
Μακάμπι Τελ Αβίβ   1   1-0-0  1-0   3
Καραμπάχ           1   0-0-1  0-1   0
Σίβασπορ           1   0-0-1  3-5   0 

10ος όμιλος 19:55:
Αντβέρπ-Τότεναμ
ΛΑΣΚ Λιντς-Λουντογκόρετς
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
   Τότεναμ            1   1-0-0  3-0   3
   Αντβέρπ            1   1-0-0  2-1   3 
   Λουντογκόρετς      1   0-0-1  1-2   0
   ΛΑΣΚ Λιντς         1   0-0-1  0-3   0

11ος Όμιλος 19:55:
Φέγενορντ-Βόλφσμπεργκερ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ντιναμό Ζάγκρεμπ
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
ΤΣΣΚΑ Μόσχας       1   0-1-0  1-1   1
Βόλφσμπεργκερ      1   0-1-0  1-1   1
Φέγενορντ          1   0-1-0  0-0   1
Ντιναμό Ζάγκρεμπ   1   0-1-0  0-0   1 

12ος Όμιλος 19:55:
Ερυθρός Αστέρας-Σλόβαν Λίμπερετς
Γάνδη-Χοφενχάιμ
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β. 
Χοφενχάιμ          1   1-0-0  2-0   3
Σλόβαν Λίμπερετς   1   1-0-0  1-0   3
Γάνδη              1   0-0-1  0-1   0
Ερυθρός Αστέρας    1   0-0-1  0-2   0
Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Πίσω στην αρχή της σελίδας