Δευτέρα, 23 Νοεμβρίου, 2020 | Επικοινωνία
trans gif

Θετική ισοπαλία του ΠΑΟΚ, ήττα της ΑΕΚ-Όλα τα αποτελέσματα του Europa League

  30/10/2020 08:51
Θετική ισοπαλία του ΠΑΟΚ, ήττα της ΑΕΚ-Όλα τα αποτελέσματα του Europa League

Θετική ισοπαλία του ΠΑΟΚ, ήττα της ΑΕΚ-Όλα τα αποτελέσματα του Europa League

  30/10/2020 08:51
Θετικό μπορεί να χαρακτηριστεί το ισόπαλο 0-0 που απέσπασε ο ΠΑΟΚ από τη Γρανάδα εκτός έδρας, για τη 2η αγωνιστική των Ομίλων του Europa League.
 
Από την άλλη, η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα από τη Λέστερ στην Αθήνα με 2-1 και βλέπει τον στόχο για πρόκριση στους «32» να απομακρύνεται.
 
Άρσεναλ, Μπενφίκα και Άλκμααρ έκαναν το 2 στα 2 στους ομίλους και από πολύ νωρίς έχουν αποκτήσει σοβαρό προβάδισμα για την πρωτιά των γκρουπ που συμμετέχουν και την πρόκριση στους «32» της διοργάνωσης.
 
Συνοπτικά, στις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
 
1ος όμιλος
Ρόμα-ΤΣΣΚΑ Σόφιας     0-0
Κλουζ-Γιουνγκ Μπόις   1-1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)
Κλουζ              4
Ρόμα               4
Γιουνγκ Μπόις      1
ΤΣΣΚΑ Σόφιας       1
 
2ος όμιλος
Άρσεναλ-Ντάνταλκ      3-0
Μόλντε-Ραπίντ Βιένης  1-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)
Άρσεναλ            6
Μόλντε             6
Ραπίντ Βιένης      0
Ντάνταλκ           0
 
3ο όμιλος
Σλάβια Πράγας-Λεβερκούζεν  1-0
Νις-Χάποελ Μπερ Σέβα       1-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)
Λεβερκούζεν        3
Χάποελ Μπερ Σέβα   3
Σλάβια Πράγας      3
Νις                3
 
4ος όμιλος
Μπενφίκα-Σταντάρ Λιέγης    3-0
Ρέιντζερς-Λεχ Πόζναν       1-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)
Μπενφίκα           6
Ρέιντζερς          6
Σταντάρ Λιέγης     0
Λεχ Πόζναν         0
 
5ος όμιλος
Ομόνοια-Αϊντχόφεν          1-2
Γρανάδα-ΠΑΟΚ               0-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)
Γρανάδα            4
Αϊντχόφεν          3
ΠΑΟΚ               2
Ομόνοια            1
 
6ος όμιλος
Σοσιεδάδ-Νάπολι            0-1
Αλκμααρ-Ριέκα              4-1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2αγ.)
Αλκμααρ            6
Νάπολι             3
Σοσιεδάδ           3
Ριέκα              0
 
7ος όμιλος
Ζόρια-Μπράγκα  1-2
ΑΕΚ-Λέστερ     1-2
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Λέστερ             6
Μπράγκα            6
ΑΕΚ                0
Ζόρια              0
 
8ος όμιλος
Μίλαν-Σπάρτα Πράγας 3-0
Λιλ-Σέλτικ          2-2
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Μίλαν              6
Λιλ                4
Σέλτικ             1
Σπάρτα Πράγας      0
 
9ος όμιλος
Σίβασπορ-Μακάμπι Τελ Αβίβ 1-2
Καραμπάχ-Βιγιαρεάλ        1-3
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Βιγιαρεάλ          6
Μακάμπι Τελ Αβίβ   6
Καραμπάχ           0
Σίβασπορ           0
 
10ος όμιλος
Αντβέρπ-Τότεναμ           1-0
ΛΑΣΚ Λιντς-Λουντογκόρετς  4-3
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Αντβέρπ            6
Τότεναμ            3
ΛΑΣΚ Λιντς         3
Λουντογκόρετς      0
 
11ος όμιλος
Φέγενορντ-Βόλφσμπεργκερ       1-4
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Βόλφσμπεργκερ      4
ΤΣΣΚΑ Μόσχας       2
Ντιναμό Ζάγκρεμπ   2
Φέγενορντ          1
 
12ος όμιλος
Ερυθρός Αστέρας-Σλόβαν Λίμπερετς 5-1
Γάνδη-Χοφενχάιμ                  1-4
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
Χοφενχάιμ          6
Ερυθρός Αστέρας    3
Σλόβαν Λίμπερετς   3
Γάνδη              0
 
Πηγή: ΚΥΠΕ
Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Πίσω στην αρχή της σελίδας