Καθάρισε τη Νιούκαστλ και πάτησε κορυφή η Τσέλσι

Με ένα γκολ νωρίς σε κάθε ημίχρονο, η Τσέλσι επιβλήθηκε εκτός της Νιούκαστλ (0-2) και έπιασε την Λίβερπουλ στην κορυφή της Premier League.

Οι «μπλε» άνοιξαν το σκορ στο 10' μετά το αυτογκόλ του Φερνάντες και στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 65' κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και δεύτερη φορά στο ματς.

Ο Βέρνερ βγήκε στην κόντρα, με την ταχύτητά του προσπέρασε δύο αντιπάλους κι εν συνεχεία έστρωσε στον Έιμπραχαμ, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Ντάρλοου για το 2-0!

Τα highlights από τη μεγαλειώδη πρόκριση του Ολυμπιακού επί της Φενέρμπαχτσε
Πρόκριση για Ρόμα, Λεβερκούζεν, Μαρσέιγ και Αταλάντα στα ημιτελικά του Europa League
Οι ημερομηνίες των αγώνων του Ολυμπιακού με την Άστον Βίλα για τα ημιτελικά του Conference
Μεγάλη πρόκριση η Ρόμα, ακάθεκτη για κούπα η Λεβερκούζεν και εκτός Ευρώπης η Λίβερπουλ