Πέρασαν… αέρα Λέστερ και Μπέρνλι

Η Λέστερ και η Μπέρνλι πέρασαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας πετυχαίνοντας 3 γκολ έκαστος σε Μπρέντφορντ και Φούλαμ αντίστοιχα.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Μαντς Μπεχ Σόρενσεν άνοιξε το σκορ για την Μπρέντφορντ, ενώ στο 46’ ο Ουντέρ έφερε το ματς στα ίσα και έκανε το 1-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Τίλεμανς στο 51’ διπλασίασε τα τέρματα και έκανε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους. Στο 71’ ο Μάντισον διαμόρφωσε το τελικό 1-3 και η Λέστερ πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Από την άλλη, η Μπέρνλι… χάρισε μια τριάρα στην Φούλαμ και την έστειλε σπίτι της! Με πρωταγωνιστή τον Ροντρίγκεζ η ομάδα του Σον Ντάις πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση και απέκλεισε την Φούλαμ.

Στο 31΄ο Ροντρίγκεζ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 71΄έκανε το 2-0. Στο 81ο λεπτό ο Λονγκ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 ύστερα από ασίστ του σκόρερ των δυο πρώτων τερμάτων.