Συμπλήρωσε 270 λεπτά ποδοσφαίρου δίχως γκολ η Γιουνάιτεντ...

Η επίθεση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διανύει κακή περίοδο παρά την ποιότητα που έχει και αυτή τη στιγμή η ομάδα του Σόλσκιερ έχει τρία σερί παιχνίδια δίχως γκολ και συνολικά έξι ισοπαλίες δίχως σκορ στο πρωτάθλημα!

Ράσφορντ, Μαρσιάλ, Γκρίνγουντ, Καβάνι και όλοι οι υπόλοιποι που μπορούν να βοηθήσουν, όμως δεν το κάνουν αυτό το διάστημα.

Ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ είδε ξανά την ομάδα του να μένει δίχως γκολ και να σημειώνεται για 6η φορά μέσα στη φετινή σεζόν της Premier League ισοπαλία δίχως τέρματα (0-0) μετά και την επίσκεψη στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας.

Μαζί με τον επαναληπτικό των «32» του Europa League κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ και το ντέρμπι του «Στάμφορντ Μπριτζ», η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει πλέον 270 λεπτά ποδοσφαίρου με 0-0, ενώ στο πρωτάθλημα έφτασε στις έξι ισοπαλίες δίχως γκολ, τις περισσότερες από κάθε άλλη ομάδα.