Γλυκοκοιτάζει… σεντόνι η Γουέστ Χαμ

Στο κόλπο της Ευρώπης παραμένει η Γουέστ Χαμ που επικράτησε 2-0 της Λιντς και γλυκοκοιτάζει ακόμα και την πρώτη τετράδα.

Η ομάδα του Μόγες, μετά την ήττα από τη Σίτι, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και πλέον με 48 βαθμούς βρίσκεται στο -2 από την τέταρτη της βαθμολογίας Τσέλσι.

Το ματς είχε φοβερό στα πρώτα 30 λεπτά, με τη Λιντς να σκοράρει στο 7ο λεπτό, αλλά το γκολ του Ρόμπερτς ακυρώθηκε ως οφσάιντ με την χρήση βίντεο, σε μια φάση που σηκώνει πάντως κουβέντα.

Τα «σφυριά» έβγαλαν αντίδραση, κέρδισαν πέναλτι στο 21ο λεπτό αλλά ο Λίνγκαρντ δεν τα κατάφερε απέναντι στον Μεσλιέ, αλλά ο παίκτης της Γουέστ Χαμ στην εξέλιξη της φάσης την έστειλε εν τέλει στα δίχτυα για το 1-0. Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε και επτά λεπτά αργότερα ο Ντάουσον αξιοποίησε την ασίστ του Κρέσγουελ για το 2-0.

Μπράιτον-Λέστερ 1-2

(10' Λαλάνα - 62' Ιχεανάτσο, 87' Αμαρτέι)

Άρσεναλ-Τότεναμ (18:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γουέστ Χαμ ( 21:15)

Δευτέρα (15/3)

Γούλβς-Λίβερπουλ (22:00)

Πηγή: sport-fm.gr

Ο Τσάμπι Αλόνσο ανακοίνωσε ότι παραμένει στη Λεβερκούζεν
Ποσά που... ζαλίζουν-Το αστρονομικό συμβόλαιο της Puma με την Μπαρτσελόνα
Το βίντεο της χρονιάς: Ο Τζον Σίνα τα λέει με τον Χάαλαντ φορώντας περούκα και φανέλα της Μάντσεστερ Σίτι!
Συνελήφθησαν οι κακοποιοί που απειλούσαν τον Ντι Μαρία
Η Μπαρτσελόνα βγάζει στο σφυρί τρεις παίκτες
Κοντά στην έξοδο ο «Ντέιβιντ Μπέκαμ» των 120 εκατομμυρίων, ο Πεπ δεν περιστρέφεται γύρω από παίκτες
Νέες κατηγορίες που έχουν να κάνουν με παράνομο στοιχηματισμό για τον ήδη τιμωρημένο Τονάλι
Το είδωλο της Αγγλίας που άνοιξε τον δρόμο για το ποδόσφαιρο γυναικών κρεμάει τα παπούτσια της
Ο Ντάνι Άλβες διοργάνωσε πάρτι μετά την αποφυλάκιση του για τα γενέθλια του πατέρα του
Ρούντιγκερ για την σύνδεση του με τον ISIS-«Δεν επιτρέπω να με χαρακτηρίζουν ισλαμιστή»