Δευτέρα, 29 Νοεμβρίου, 2021 | Επικοινωνία
trans gif

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στο Europa League-Τα φώτα στην Αγγλία

  16/09/2021 09:33
Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στο Europa League-Τα φώτα στην Αγγλία

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στο Europa League-Τα φώτα στην Αγγλία

  16/09/2021 09:33

Πρεμιέρα απόψε ουσιαστικά και στους ομίλους του Europa League. Μετά τη δράση του διημέρου στο Champions League, ήρθε η ώρα για τη δεύτερη τη τάξει διοργάνωση της UEFA, η οποία περιλαμβάνει οκτώ ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Τυπικά, η αρχή έγινε την Τετάρτη στη Μόσχα.

Φυσικά, από ελληνικής πλευράς ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Αντβέρπ για το τέταρτο γκρουπ, ενώ το άλλο ματς του ομίλου είναι το Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φενέρμπαχτσε.

Συνολικά, το ματς το οποίο συγκεντρώνει τα «φώτα» πάνω του είναι το Λέστερ-Νάπολι για τον τρίτο όμιλο, στον οποίο έγινε χτες η αρχή με το Σπαρτάκ Μόσχας-Λέγκια Βαρσοβίας (0-1).

Την ίδια ώρα υπάρχει και το Γαλατάσαραϊ-Λάτσιο για τον πέμπτο όμιλο, ο οποίος έχει στο πρόγραμμα και το Λοκομοτίβ Μόσχας-Μαρσέιγ.

Αναλυτικά οι όμιλοι

1ο γκρουπ

Μπρόντμπι-Σπάρτα Πράγας (22:00)

Ρέιντζερς-Λιόν (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Σπάρτα Πράγας-Ρέιντζερς (19:45)

Λιόν-Μπρόντμπι (19:45)

2ο γκρουπ

Μονακό-Στουρμ Γκρατς (22:00)

Αϊντχόφεν-Ρεάλ Σοδιεδάδ (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Στουρμ Γκρατς-Αϊντχόφεν (19:45)

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μονακό (19:45)

3ο γκρουπ

Σπαρτάκ Μόσχας-Λέγκια Βαρσοβίας 0-1

(90+1’ Καστράτι)

Λέστερ-Νάπολι (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Λέγκια-Λέστερ (19:45)

Νάπολι-Σπάρτακ Μόσχας (19:45)

4ο γκρουπ

Ολυμπιακός-Αντβέρπ (22:00)

Αίντραχτ Φρανκφούρτης-Φενέρμπαχτσε (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός (19:45)

Αντβέρπ- Αίντραχτ Φρανκφούρτης (19:45)

5ος όμιλος

Γαλατάσαραϊ-Λάτσιο (19:45)

Λοκομοτίβ Μόσχας-Μαρσέιγ (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Μαρσέιγ- Γαλατάσαραϊ (22:00)

Λάτσιο- Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

6ος όμιλος

Ερυθρός Αστέρας-Μπράγκα (19:45)

Μίντιλαντ-Λουντογκόρετς (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Μπράγκα-Μίντιλαντ (22:00)

Λουντογκόρετς-Ερυθρός Αστέρας (22:00)

7ος όμιλος

Μπέτις-Σέλτικ (19:45)

Λεβερκούζεν (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Φερεντσβάρος-Μπέτις (22:00)

Σέλτικ-Λεβερκούζεν (22:00)

8ος όμιλος

Ραπίντ Βιέννης-Γκενκ (19:45)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Γουέστ Χαμ (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Γουέστ Χαμ-Ραπίντ Βιέννης (22:00)

Γκενκ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:00)

Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
Πίσω στην αρχή της σελίδας