Τα είδε όλα, αλλά καθάρισε τη Βαλένθια και… πλησιάζει η Μπαρτσελόνα!

Μπαρτσελόνα που κάτι αρχίζει να θυμίζει σε… Μπαρτσελόνα!

Παρότι τα είδε όλα κόντρα στην εξαιρετικά επικίνδυνη Βαλένθια, η οποία προηγήθηκε κιόλας μόλις στο 5' με τον Γκαγιά, η ομάδα του Κούμαν έβγαλε χαρακτήρα και νίκησε 3-1, μια βδομάδα πριν το clasico με τη Ρεάλ Μαδρίτης (24/10, 17:15).

Οι «μπλαουγκράνα» έχουν, πλέον, 15 βαθμούς στην 7η θέση, με τη «βασίλισσα», θυμίζουμε, να είναι στη 2η θέση με 17, όσους έχουν, επίσης, Σεβίλλη, Ατλέτικο Μαδρίτης και Οσασούνα, ενώ η Ράγιο Βαγιεκάνο έχει 16. Η απίθανη Ρεάλ Σοσιεδάδ βρίσκεται, φυσικά, μόνη πρώτη στην κορυφή με 20 βαθμούς.

Στο μεγάλο ματς του «Καμπ Νου» για την 8η αγωνιστική της La Liga, μόλις 8 λεπτά κράτησε το προβάδισμα της Βαλένθια, καθώς ο Φατί έκανε το 1-1 στο 13' με καταπληκτική σουτάρα! Στο 41', δε, με μία δυνατή εκτέλεση πέναλτι του Ντεπάι -μόλις ένα βήμα φόρα- η Μπαρτσελόνα έφερε «τούμπα» την κατάσταση και πήρε προβάδισμα στο σκορ, 2-1!

Στο δεύτερο 45λεπτο η Βαλένθια πίεσε… αφόρητα για την ισοφάριση, χάνοντας τρομερές ευκαιρίες! Αλλά αφού δεν μπορούσε εκείνη να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, το έκανε ο Κουτίνιο στο 85', «καθαρίζοντας» τη νίκη για τους Καταλανούς. Δύο λεπτά αργότερα έκανε και το ντεμπούτο του, επιτέλους, στα μπλαουγκράνα ο Αγουέρο, χωρίς να προλάβει να φανεί.

Οι ποδοσφαιριστές της Φίτεσε δωρίζουν τους μισθούς τους για να σώσουν την ομάδα
Απειλές θανάτου και ρατσιστικές προσβολές στον Έιμπραχαμ, για την ήττα της Ρόμα στον πρώτο ημιτελικό του Europa
Ο Λοπετέγκι είναι το νέο όνομα στη λίστα της Μπάγερν για τη θέση του προπονητή
BINTEO: Οι παίκτες της Χετάφε μπήκαν με τις μαμάδες τους στο γήπεδο, πριν τη σέντρα του ματς με την Αθλέτικ
BINTEO: Ο μαέστρος Τόνι Κρόος και το νόημα με το χέρι στον Βινίσιους πριν από το πρώτο γκολ στο Μόναχο
Δεν ανανεώνει ο Ερμόσο με την Ατλέτικο, αποχαιρετά το καλοκαίρι
Η Μπαρτσελόνα σκέφτεται σοβαρά να δώσει το «θρυλικό» 10 στον 16χρονο Γιαμάλ
ΒΙΝΤΕΟ:Χαμός στο Τρουά-Βαλενσιέν, οι παίκτες των γηπεδούχων επέστρεψαν φωτοβολίδες στους οπαδούς τους