Διέσυρε τον… Μουρίνιο η απίθανη Μπόντο Γκλιμτ-Θλιβερή Ρόμα!

Όχι απλά έκπληξη, αλλά… βόμβα! Η Μπόντο Γκλιμτ διέσυρε με σκορ 6-1 τη Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο στην τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League.

Η νορβηγική ομάδα βρήκε σε τραγική μέρα τους Ρωμαίους και ήταν καταιγιστική, πανηγυρίζοντας την εντυπωσιακή νίκη που την ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας του τρίτου ομίλου.

Το πρώτο ημίχρονο του ματς δεν προμήνυε το μέγεθος της… καταιγίδας που θα ακολουθούσε. Η Μπότο Γκλιμτ προηγήθηκε στο 8’ και έκανε το 2-0 στο 20’, με τη Ρόμα να μειώνει στο 28’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, το ματς πήρε φωτιά, με το 3-1 να γίνεται στο 52’ και ένα «τρελό» δεκάλεπτο, από το 70’ ως το 80’ να διαμορφώνει το τελικό 6-1.

Γ’ όμιλος

Η βαθμολογία:

1. Μπόντο Γκλιμτ 7

2. Ρόμα 6

3. ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1

Φαβορί ο Σλοτ για να διαδεχθεί τον Κλοπ στην τεχνική ηγεσία της Λίβερπουλ
Τερματοφύλακας στο Ιράν τιμωρήθηκε γιατί αγκάλιασε γυναίκα οπαδό σε ποδοσφαιρικό γήπεδο
Απάντησε για τον πολυσυζητημένο πανηγυρισμό του μπροστά στους παίκτες της Κόβεντρι ο Άντονι