Ο Μανέ ανέβηκε στην κερκίδα και οργάνωσε τους οπαδούς με ντουντούκα

Μετά από έξι ολόκληρα χρόνια στην Λίβερπουλ όπου έζησε απίστευτες στιγμές με την ομάδα και τον κόσμο των ρεντς, ο Σαντιό Μανέ αποφάσισε αυτό το καλοκαίρι να συνεχίσει την καριέρα του στην Μπάγερν και οι πρώτες ενδείξεις συνηγορούν στο γεγονός πως θα αφήσει το σημάδι του και σε αυτόν τον τεράστιο ποδοσφαιρικό οργανισμό.

Τα πρώτα δείγματα γραφής τα έδωσε μάλιστα νωρίς, στην πρεμιέρα της φετινής Bundesliga κόντρα στην Άιντραχτ, με τους Βαυαρούς να κονιορτοποιούν με 6-1 την κάτοχο του Europa League πετυχαίνοντας πέντε γκολ στο πρώτο 45ο λεπτό και τον αρχηγό της εθνικής Σενεγάλης να χρειάζεται μόλις 29 λεπτά για να πετύχει το πρώτο του γκολ στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Το πόσο ευδιάθετος και ευτυχής είναι στη νέα του ομάδα φρόντισε πάντως να το δείξει με εντυπωσιακό τρόπο στο φινάλε του ματς. Τότε που άφησε τη θέση του στο χορτάρι και σκαρφάλωσε στην εξέδρα που φιλοξενούσε τους εκδρομείς οπαδούς της Μπάγερν στην Φρανκφούρτη και να πιάνει το μεγάφωνο, για να αναλάβει ρόλο οργανωτή της κόκκινης κερκίδας μέσα σε αποθέωση.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μανέ έγινε ο πρώτος παίκτης εδώ και 10 χρόνια που σκοράρει και στα δύο πρώτα παιχνίδια του με την Μπάγερν σε όλες τις διοργανώσεις (είχε βρει δίχτυα και στο 5-3 επί της Λειψίας για το Super Cup), με τον τελευταίο που το είχε κάνει να είναι ο Μάριο Μάντζουκιτς τη σεζόν 2012-13.

Πηγη:sport24.gr

Απειλές θανάτου και ρατσιστικές προσβολές στον Έιμπραχαμ, για την ήττα της Ρόμα στον πρώτο ημιτελικό του Europa
Ο Λοπετέγκι είναι το νέο όνομα στη λίστα της Μπάγερν για τη θέση του προπονητή
BINTEO: Οι παίκτες της Χετάφε μπήκαν με τις μαμάδες τους στο γήπεδο, πριν τη σέντρα του ματς με την Αθλέτικ
BINTEO: Ο μαέστρος Τόνι Κρόος και το νόημα με το χέρι στον Βινίσιους πριν από το πρώτο γκολ στο Μόναχο
Δεν ανανεώνει ο Ερμόσο με την Ατλέτικο, αποχαιρετά το καλοκαίρι
Η Μπαρτσελόνα σκέφτεται σοβαρά να δώσει το «θρυλικό» 10 στον 16χρονο Γιαμάλ
ΒΙΝΤΕΟ:Χαμός στο Τρουά-Βαλενσιέν, οι παίκτες των γηπεδούχων επέστρεψαν φωτοβολίδες στους οπαδούς τους