Πέμπτη, 2 Φεβρουαρίου, 2023 | Επικοινωνία
trans gif

Πρόκριση για Ελβετία, γλυκιά ήττα για Βραζιλία-Αυτά είναι τα ζευγάρια στους 16

  02/12/2022 23:09
Πρόκριση για Ελβετία, γλυκιά ήττα για Βραζιλία-Αυτά είναι τα ζευγάρια στους 16

Πρόκριση για Ελβετία, γλυκιά ήττα για Βραζιλία-Αυτά είναι τα ζευγάρια στους 16

  02/12/2022 23:09

Ολοκληρώθηκε η τρίτη αγωνιστική του 7ου ομίλου του Μουντιάλ. Η Βραζιλία παρά την ήττα από το Καμερούν τερμάτισε στην πρώτη θέση, ενώ η Ελβετία νίκησε 3-2 την Σερβία και βγήκε δεύτερη.  

Η Βραζιλία αναμετρηθεί απέναντι στη Νότια Κορέα την Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου, ενώ μία μέρα αργότερα η Ελβετία θα αντιμετωπίσει την Πορτογαλία.

Τα τελευταία εισιτήρια οριστικοποιήθηκαν μετά και την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου. 

Δείτε το πρόγραμμα και τις διασταυρώσεις μέχρι τον μεγάλο τελικό στο Lusail στις 18 Δεκεμβρίου.

4392544217792101 image

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Ολλανδία - ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 21:00 Αργεντινή - Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Γαλλία - Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) 
  • 21:00 Αγγλία - Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) 

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Ιαπωνία - Κροατία, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) 
  • 21:00 Βραζιλία - Νότια Κορέα, (974 Stadium, Ντόχα) 

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Μαρόκο - Ισπανία, (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 21:00 Πορτογαλία - Ελβετία, (Στάδιο Lusail, Lusail) 

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF1: Ιαπωνία ή Κροατία - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) 
  • 21:00 QF2: Ολλανδία ή ΗΠΑ - Αργεντινή ή Αυστραλία, (Στάδιο Lusail, Lusail) 

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF3: Μαρόκο ή Ισπανία - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)  
  • 21:00 QF4: Αγγλία ή Σενεγάλη - Γαλλία ή Πολωνία, (Στάδιο Lusail, Lusail) - 

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF1: Ολλανδία/ΗΠΑ ή Αργεντινή/Αυστραλία - Νικητής QF1, (Στάδιο Lusail, Lusail) 

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF2: Αγγλία/Σενεγάλη ή Γαλλία/Πολωνία - Νικητής QF3, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Ηττημένος SF1 - Ηττημένος SF2 (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) 

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Νικητής SF1 - Νικητής SF2 (Στάδιο Lusail, Lusail) 
Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
Πίσω στην αρχή της σελίδας