Ο Λαουτάρο γλίτωσε την Ίντερ και την ανέβασε στη 2η θέση

Στην προσπάθεια που κάνει για την πρώτη της νίκη στη Serie A η Κρεμονέζε κατάφερε να αγχώσει για λίγο την Ίντερ αλλά τελικά ο Λαουτάρο Μαρτίνες έφερε την εκτός έδρας νίκη, 2-1, για τους «νερατζούρι» - που καταλαμβάνουν πλέον τη 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους Μιλανέζους στο 11ο λεπτό, με τον Οκερέκε να ανοίγει το σκορ με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Η απάντηση από πλευράς κυπελλούχων ήρθε ακριβώς δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Μαρτίνες πήρε το... ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Καρνεσέκι σε σουτ του Τζέκο και ισοφάρισε.

Όσο για την ολική ανατροπή του σκηνικού; Ο Αργεντινός σκόραρε από κοντά μετά από εξαιρετική πάσα του Βόσνιου συμπαίκτη του στο 65΄, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Πηγή: sportfm

Νέες κατηγορίες που έχουν να κάνουν με παράνομο στοιχηματισμό για τον ήδη τιμωρημένο Τονάλι
Το είδωλο της Αγγλίας που άνοιξε τον δρόμο για το ποδόσφαιρο γυναικών κρεμάει τα παπούτσια της
Ο Ντάνι Άλβες διοργάνωσε πάρτι μετά την αποφυλάκιση του για τα γενέθλια του πατέρα του
Ρούντιγκερ για την σύνδεση του με τον ISIS-«Δεν επιτρέπω να με χαρακτηρίζουν ισλαμιστή»