Ξετύλιξε το δώρο της Ρεάλ και… χάθηκε στο +8 η καυτή Μπαρτσελόνα

Πω πω μια Μπαρτσελόνα! Οι καυτοί «μπλαουγκράνα» χτύπησαν στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν 3-0 της Σεβίλλης, παίρνοντας την 5η διαδοχική τους νίκη στο πρωτάθλημα!

Η ομάδα του Τσάβι ξετύλιξε και το δώρο της Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία ηττήθηκε νωρίτερα από τη Μαγιόρκα και έφυγε στο +8!

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς τέρματα, με την Μπαρτσελόνα να καθαρίζει το ματς στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Άλμπα στο 58ο λεπτό άνοιξε το σκορ μετά από ασίστ του Κεσί, για να έρθει ο Γκάβι από κοντά στο 70’ να κάνει το 2-0 μετά από απίστευτη κάθετη του Ραφίνια.

Η καταλανική ομάδα δεν σταμάτησε εκεί, με τον δημιουργό Ραφίνια να γίνεται σκόρερ και στο 79’ να γράφει το 3-0 μετά από ασίστ του Άλμπα. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του ματς η Μπαρτσελόνα είχε την κατοχή και απειλούσε, ενώ η Σεβίλλη δεν μπορούσε να αντιδράσει ιδιαίτερα ούτε στις αντεπιθέσεις.

Κάπως έτσι, η Μπαρτσελόνα συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας στο +8 από την 2η Ρεάλ, ενώ η Σεβίλλη βρίσκεται λίγο πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Πηγή: sportfm

Φαβορί ο Σλοτ για να διαδεχθεί τον Κλοπ στην τεχνική ηγεσία της Λίβερπουλ
Τερματοφύλακας στο Ιράν τιμωρήθηκε γιατί αγκάλιασε γυναίκα οπαδό σε ποδοσφαιρικό γήπεδο
Απάντησε για τον πολυσυζητημένο πανηγυρισμό του μπροστά στους παίκτες της Κόβεντρι ο Άντονι