Η καρδιά του ΠΑΟΚ μίλησε στην ανατροπή της χρονιάς!

Σε ένα παιχνίδι με ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ φινάλε ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 83-82 επί της Ναντέρ, χάρη στη νικητήρια βολή του Βαγγέλη Μαργαρίτη!

Ήταν ένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ παιχνίδι, με τρομερό τέλος... Ο ΠΑΟΚ έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος, η Ναντέρ όχι μόνο ισορρόπησε αλλά έφτασε πολύ κοντά στη νίκη.

Η ανατροπή όμως ήρθε στα τελευταία δευτερόλεπτα...

Σε ό,τι και να έκανε ο ΠΑΟΚ στην τέταρτη περίοδο, η Ναντέρ είχε τις απαντήσεις. Στα τελευταία δευτερόλεπτα όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να... κλέψουν μια νίκη με τρομερό τρόπο.

Ο Ζάρας κέρδισε το φάουλ σε προσπάθεια τριών πόντων, με 11.4 δευτερόλεπτα να απομένουν και το σκορ στο 79-82. Τις έβαλε και τις τρεις, ο ΠΑΟΚ στη συνέχεια έβγαλε την άμυνα στον Γουότερς και στο ριμπάουντ του Μαργαρίτη, ο Γκαμπλ κατέβασε το χέρι του.

Ο Ισπανός διαιτητής, Κόντε, πήγε στο instant replay και είδε από εκεί, ότι το φάουλ ήταν εντός χρόνου! O Μαργαρίτης έβαλε τη μία από τις δύο βολές, για το 83-82 και ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει μια απίστευτη νίκη, ειδικά με τον τρόπο που ήρθε.

Οκτώ χρόνια φυλάκισης στον προπονητή στίβου που κακοποιούσε ανήλικες αθλήτριες
Σε Ολυμπιακούς Αγώνες για τρίτη φορά στην καριέρα του ο Μάριος Γεωργίου (pics)
Πρωταθλητής Ευρώπης ο Μάριος Γεωργίου
Ατσάλινος Ολυμπιακός την… έσπασε στην Μπαρτσελόνα
Στο Ζάγκρεμπ η κυπριακή αποστολή για το το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τζούντο
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές