Ανατροπή από το -22 οι Μπακς, «διπλός» ο Γιάννης! (vid)

Μετά την τραγική εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στους "ταύρους", τα "ελάφια" έδειχναν ότι οδεύουν προς τη δεύτερη διαδοχική ήττα τους και δη ξανά εντός έδρας, ωστόσο στην επανάληψη... μεταμορφώθηκαν κι έφτασαν σε μία σπουδαία ανατροπή.

Η διαφορά στο τελευταίο λεπτό της δεύτερης περιόδου είχε φτάσει ακόμη και στους 22 πόντους υπέρ των Μπουλς (41-63), με το ημίχρονο να κλείνει τελικά στο +18 για την ομάδα του Σικάγο και τους Μπακς να είναι κάκιστοι επιθετικά. Συνολικά άλλωστε πέτυχαν μόλις 45 πόντους, αλλά στην τρίτη περίοδο... οργίασαν και μόνο σε ένα 12λεπτο σημείωσαν περισσότερους (46 π.), κλείνοντας με επιμέρους +31 (46-17)!

Εν τέλει η ομάδα του Μιλγουόκι έφτασε σε μία άνετη νίκη με διαφορά 19 πόντων κι ανέβηκε στο 11-4, ενώ οι Μπουλς υποχώρησαν στο 4-12.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε στο παρκέ για 32 λεπτά και μέτρησε 23 πόντους (6/11 διπ., 2/4 τρ., 5/9 β.), 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες και 4 λάθη.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπλέντσο με 25 πόντους (10/13 σουτ, 4 ρ., 6 ασ.), ενώ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Μίντλετον με 23 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Για τους Μπουλς ξεχώρισαν οι Πάρκερ και Χόλιντεϊ με 21 και 20 πόντους αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-40, 18-23, 46-17, 32-24

Στο Ζάγκρεμπ η κυπριακή αποστολή για το το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τζούντο
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές