Επέστρεψε ο κορυφαίος της Ευρώπης, Μίλαν Τραΐκοβιτς! (vid+pics)

Στο αεροδρόμιο Λάρνακας αφίχθηκε λίγο μετά τις 20:00 ο Μίλαν Τραΐκοβιτς ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό των 60 μέτρων μετ' εμποδίων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού στίβου στη Γλασκώβη.

Ο πρωταθλητής μας που τερμάτισε πρώτος με χρόνο 7.60, κατάφερε να ανεβάσει στο ψηλότερο σκαλοπάτι τη σημαία της Κύπρου για πρώτη φορά σε Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου!

Τον Μίλαν, υποδέχθηκε στο αεροδρόμιο Λάρνακας ο πρόεδρος του ΚΟΑ, Ανδρέας Μιχαηλίδης ,ο πρόεδρος της ΚΟΕΑΣ, Περικλής Μάρκαρης, ο πρώην πρόεδρος της ΚΟΕΑΣ, Αντώνης Δράκος, αλλά και αρκετοί συγγενείς του πρωταθλητή οι οποίοι τον καταχειροκρότησαν.

Σε δηλώσεις του ο πρωταθλητής ανέφερε:

«Είμαι πολύ χαρούμενος για το πρώτο μετάλλιο, είχαμε και άλλες επιτυχίες στο παρελθόν, ελπίζω να τα πάμε καλύτερα στο μέλλον».

«Πάντα κρίνεται στη λεπτομέρεια το αγώνισμα. Γνωρίζαμε ότι όποιος και να κερδίσει θα είναι κοντά. Έριξα μια ματιά στα δεξιά και είδα αρκετούς αθλητές γι' αυτό δεν κατάλαβα ότι ήμουν πρώτος. Έκανα μερικά λαθάκια αλλά δεν μετράνε μετά το χρυσό μετάλλιο».

Ο ΚΟΑ θα τοποθετηθεί αφού ενημερωθεί από Επιτροπής Δεοντολογίας για ΣΚΟΚ
Οκτώ χρόνια φυλάκισης στον προπονητή στίβου που κακοποιούσε ανήλικες αθλήτριες
Σε Ολυμπιακούς Αγώνες για τρίτη φορά στην καριέρα του ο Μάριος Γεωργίου (pics)
Πρωταθλητής Ευρώπης ο Μάριος Γεωργίου
Ατσάλινος Ολυμπιακός την… έσπασε στην Μπαρτσελόνα
Στο Ζάγκρεμπ η κυπριακή αποστολή για το το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τζούντο
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές