Προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Miami Open ο Τσιτσιπάς

Τον Μακένζι ΜακΝτόναλντ λύγισε με 7-6(4), 6-1 ο Στέφανος Τσιτσιπάς σε 1 ώρα και 27 λεπτά. Επόμενος αντίπαλος στον 3ο γύρο του Miami Open είναι ο Λεονάρντο Μάιερ από την Αργεντινή  και Νο 62 στην παγκόσμια κατάταξη. Μάλιστα, έχει φτάσει και Νο 21 ενώ δεν έχει παίξει ξανά με τον Έλληνα τενίστα.

Όσον αφορά στο ματς, ο Τσιτσιπάς στο πρώτο σετ έχανε με 3-1 και ενώ ήταν μια ανάσα από το 3-3 έγινε το 4 2. Μετά το 4-3 και το 4-4 πέρασε μπροστά με 5-4 και το 5-5 έγινε 6-5 και 6-6. Ο Αμερικανός πήγε το σετ στο τάι μπρέικ κι Έλληνας τενίστας κέρδισε με 7-6.

Στο 2o σετ... πάτησε γκάζι και βρέθηκε στο 4-0. Ο Αμερικανός μείωσε σε 4 -1 αλλά έγινε το 5-1 και μετά το 6-1.

Πηγή: Gazzeta.gr

Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές
Νικηφόρο πέρασμα του Κεραυνού από τη Λεμεσό
Στον εισαγγελέα οι συλληφθέντες για τη δολοφονία Λυγγερίδη-Οι πέντε ηθικοί αυτουργοί
Η πρώτη αντίδραση Πελενδρίτου μετά το χρυσό στη Μαδέιρα-«Πολύ σημαντικό»
Για εγκληματική οργάνωση κατηγορούνται οι συλληφθέντες-Πάνω από 150 στη δικογραφία
Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Καρολίνα Πελενδρίτου
Καταγγελία σε βάρος Αμερικανού μπασκετμπολίστα στην Ελλάδα για ενδοοικογενειακή βία
Ακυρώθηκε ο Κινέζος που άφησαν οι Αφρικανοί να κερδίσει στον ημιμαραθώνιο του Πεκίνου
Οι Πέλικανς πέταξαν εκτός playoffs Κινγκς και Βεζένκοβ, νίκη με 105-98 και τώρα... Θάντερ