Συγκίνησε η δύναμη ψυχής της Κάλιας, του Αλέξανδρου, της Δήμητρας και του Κλείτου (pics)

Το παρών τους στον φημισμένο Μαραθώνιο της Αθήνας έδωσαν γι' ακόμη μια χρονιά αρκετοί Κύπριοι δρομείς, ολοκληρώνοντας τον 37ο Αυθεντικό Μαραθώνιο.

Στον αγώνα συμμετείχαν και αρκετά άτομα με αμαξίδια, όπως η Καλλισθένη, o Aλέξανδρος και ο Κλείτος, δημιουργώντας έτσι μια όμορφη εικόνα και στέλνοντας παράλληλα το μήνυμα ότι όταν ο άνθρωπος έχει θέληση, τότε όλα είναι πιθανά.

Με την κατάκτηση της τρίτης θέσης από έναν Έλλαδίτη δρομέα και τις δύο πρωτιές από Κενυάτες, κορυφώθηκαν οι εκδηλώσεις για τον 37ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας με τη συμμετοχή δεκάδων χιλιάδων δρομέων.

Ο Κωνσταντίνος Γκελαούζος τερμάτισε τρίτος στον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας. Με χρόνο 2:19:02. Νικητής στον 37ο Μαραθώνιο της Αθήνας ήταν ο Τζον Κιπκορί Κόμεν από την Κένυα. Δεύτερος τερμάτισε ο Φελισιέν Μουχιτίρα.

Αναλυτικά, ο Τζον Κιπκορί Κόμεν τερμάτισε πρώτος με χρόνο 2:16:34. Ο 42χρονος Κενυάτης δρομέας έφτασε πρώτος στο Παναθηναϊκό Στάδιο έχοντας προσπεράσει τον συμπατριώτη του, Φελισιέν Μουχιτίρα, μόλις 600 μέτρα πριν τον τερματισμό.

Δείτε τις φωτογραφίες των Κυπρίων από τον Μαραθώνιο:

Στην Περιστερώνα ο τελικός Κυπέλλου Apollon Ladies-Λευκοθέα Λατσιών
Σύσκεψη την Πέμπτη για τον τελικό κυπέλλου-Καθορίζεται ο αριθμός εισιτηρίων και η ώρα
«Η ΑΕΚ μπορεί να έχει κάποιους παίκτες πιο ποιοτικούς, όμως ο ΑΠΟΕΛ είναι καλύτερος ως σύνολο»
To πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής στη δεύτερη κατηγορία
Στην Περιστερώνα τις 26 Απριλίου ο τελικός Apollon Ladies-Λευκοθέα Λατσιών
Μίλησε για το μέλλον του ο Πίττας και το ενδεχόμενο να αποχωρήσει από την ΑΪΚ
Σε επαφές με τον Τάνκοβιτς για ανανέωση η Πάφος-Αναμένονται εξελίξεις
Δημητρίου: Είμαστε στα όρια της υπέρβασης, παίζουμε τα ρέστα μας για να γράψουμε ιστορία
«Οι παίκτες είχαν σαφής τρόπο εξουδετέρωσης του Άρη, παίκτης του αγώνα ο Σαρφό»
Ένα βήμα πριν την τελική μάχη για τον τίτλο-Η βαθμολογία και οι τελευταίες δύο αγωνιστικές