Γύρισε από την κόλαση και πήγε... τελικό με Τσιτσιπά ο Τζόκοβιτς

Συναρπαστικός ημιτελικός, φοβερός Τζόκοβιτς στο Ντουμπάι! Ο Σέρβος σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι, καθάρισε με 2-1 σετ τον Μονφίς (2-6, 7-6 (8), 6-1) και προκρίθηκε στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Ο Νόλε, ήταν στα σκοινιά σχεδόν σε όλο το ματς, αλλά όταν χρειάστηκε γύρισε από την κόλαση και έκανε το θαύμα του. Έχοντας χάσει το πρώτο σετ σχετικά εύκολα από τον αντίπαλο του, βρέθηκε να κυνηγάει το παιχνίδι απέναντι στον Γάλλο τενίστα. Στο τάι μπρέικ του 2ου σετ, ο Μονφίς είχε προβάδισμα με 6-3 με τριπλό ματς πόιντ, με τα δύο σερβίς να είναι δικά του.

Ωστόσο, ο Σέρβος όχι δεν το έβαλε κάτω, αλλά έφτασε να προηγείται 7-6 και να κατακτήσει στο τέλος το σετ με 10-8. Με ανεβασμένη ψυχολογία δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το τρίτο με 6-1 και παράλληλα τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό.

Απέναντι στον Τσιτσιπά θα διεκδικήσει τον 5ο τίτλο του στο Ντουμπάι και 79ο στην καριέρα του.

Πηγή:sport-fm.gr

Στο Ζάγκρεμπ η κυπριακή αποστολή για το το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τζούντο
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές