Ήττα από το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου και υποβιβασμός για την Ομόνοια

Οι «πράσινες» την Τρίτη το βράδυ στην Τεχνική Σχολή Αυγόρου δέχθηκαν την17η ήττα τους σε 18 αγώνες από το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου και υποβιβάστηκαν.

Η ομάδα του Π. Παύλου προσπάθησε στο Αυγόρου να διατηρήσει ελπίδες παραμονής χωρίς επιτυχία. Το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου πήρε το ζητούμενο κερδίζοντας για τρίτη φορά την Ομόνοια με 3-0 σετ και έμεινε στα «σαλόνια» δυο αγώνες πριν το φινάλε.

To UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου προηγήθηκε 06-04 στο πρώτο σετ, αλλά η Ομόνοια πήρε το προβάδισμα 09-12. Η ομάδα του Αυγόρου ισοφάρισε όμως 13-13 και εν τέλει ξέφυγε 20-15 για να πάρει το σετ με 25-19 σε 27’ και πήρε το προβάδισμα.

Μετά τους αρχικούς πόντους (07-07) το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου επέβαλε τον ρυθμό της και προηγήθηκε 13-08, αλλά οι «τριφυλλοφόρες» δεν άφησαν τις γηπεδούχες να ξεφύγουν 18-15. Τελικά, το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου κέρδισε 25-15 σε 25’ και έγραψε το 2-0 σετ.

Το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου ήταν ανώτερο και στο τρίτο σετ αφού βρέθηκε μπροστά 07-03 με την Ομόνοια να μειώνει στον πόντο 10-09. Οι παίκτριες του Ζυμαράκη είχαν λύσεις και ξέφυγαν 16-11 ενώ με το 23-13 έβαλαν βάσεις νίκης. Το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου κέρδισε 25-13 σε 23’ και πήρε τη νίκη σωτηρίας με 3-0 σετ.

UCLan Cyprus ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ(ΖΥΜΑΡΑΚΗΣ): Ζυμαράκη, Μιχαήλ, Χρίστου, Paloma,  Ευσταθίου, Λουκά – Λίμπερο: Παπαδοπούλου.

OMONOIA(Π. ΠΑΥΛΟΥ): Mαργιόλα, Popolitova, Μacklasky, Kλατσιά, Γ. Παπασάββα, Αλεξάνδρου. – Λίμπερο: Χαραλάμπους – Αλλαγές: X. Παπασάββα, Onuki –Χαραλάμπους

Διαιτητές: A. Δανιήλ – Μ. Κοκκωνή

Επόπτες: B. Βασιλείου – Κ. Μάρκου

Σημειωτές: Α. Κυριάκου – Μ. Χαραλάμπους

Παρατηρητής Αγώνα: A. Καλλής

Ατσάλινος Ολυμπιακός την… έσπασε στην Μπαρτσελόνα
Στο Ζάγκρεμπ η κυπριακή αποστολή για το το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τζούντο
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές