Αρχίζει την Τρίτη η 9η αγωνιστική για το Πρωτάθλημα Πετόσφαιρας Γυναικών

Αρχίζει την Τρίτη η 9η αγωνιστική για το Πρωτάθλημα Πετόσφαιρας Α’ Κατηγορίας Γυναικών.

Μετά τους δυο εξ αναβολής αγώνες χθες για την 4η αγωνιστική η 9η αγωνιστική θα διεξαχθεί με το ντέρμπι Robo Markets ΑΕΛ – Ανορθώσεως στο Αθλητικό Κέντρο «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ», στη Λεμεσό.

Επίσης, στο Λύκειο Πολεμιδιών η Lemesos Volleyball υποδέχεται τον Property Gallery Απόλλων.

Οι δύο αγώνες, που είναι κεκλεισμένων των θυρών, αρχίζουν στις 20:00. Το παιχνίδι ΑΕΚ – UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου θα γίνει σε μεταγενέστερο στάδιο.

Εξάλλου, ρεπό θα έχει η Ολυμπιάδα Ν.

«ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: Robo Marketa ΑΕΛ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ
Οι αγώνες μεταξύ «βασίλισσας» και «Μεγάλης Κυρίας» έχουν πάντοτε μεγάλο ενδιαφέρον.
 Στο φετινό πρωτάθλημα το παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής αποκτά μεγαλύτερο αφού τόσο οι «γαλαζοκίτρινες» όσο και οι «κυανόλευκες» χρειάζονται τους βαθμούς.

H Robo Markets ΑΕΛ, που το Σάββατο επικράτησε της ΑΕΚ. βρίσκεται στην κορυφή με 18 βαθμούς. Θέλει το τρίποντο στο ντέρμπι, για να αποκτήσει τεράστια δυναμική και να απομακρυνθεί πάρα πολύ από την Ανόρθωση.

Η Ανόρθωσις δεν έχει άλλα περιθώρια απωλειών. Πάει στη Λεμεσό για να κερδίσει μόνο με τρίποντη νίκη.

ΛΥΚΕΙΟ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ:LEMESOS VOLLEYBALL – Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ
Ο Property Gallery Απόλλων πάει στα Πολεμίδια για το μίνι  Λεμεσιανό ντέρμπι μόνο για τους τρεις βαθμούς.

Πιθανή επιτυχία σε συνάρτηση με το αποτέλεσμα στο ντέρμπι και τον αγώνα του Σαββάτου με το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου ίσως τον φέρει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Στον αγώνα του Α` Γύρου για τη 2η αγωνιστική o Property Gallery Απόλλων κέρδισε στο «ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ» 3-0.

Μετά τους δυο εξ αναβολής αγώνες του Σαββάτου η βαθμολογία διαμορφώθηκε ως εξής:

UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου (5) 01-15 00.

«Ο Χεζόνια φοράει τα λευκά, αλλά… σκέφτεται το πράσινο»
Συνάντηση με τον Μπέκαμ στο προπονητικό κέντρο της Ίντερ Μαϊάμι για Τσιτσιπά και Μπαντόσα
Ώρα τελικού κυπέλλου στο μπάσκετ για Κεραυνό και ΑΕΚ
Koντίδης: Στόχος να προετοιμαστώ όσο καλύτερα μπορώ για τους Ολυμπιακούς Αγώνες
Απίθανη ανατροπή από το -30 οι Χοκς και τέλος το σερί των Σέλτικς
Έσπασε το προσωπικό του ρεκόρ πόντων σε μία σεζόν ο Γιάννης
Στο ανώτατο επίπεδο συναγερμού η Γαλλία πριν τους Ολυμπιακούς-Συνάντηση των μυστικών υπηρεσιών
Χάλκινο μετάλλιο για τη Βέρα Τουκολούκοβα στο Παγκόσμιο Κύπελλο ρυθμικής γυμναστικής