Το «double double» του Αντετοκούνμπο που δεν στάθηκε αρκετό για τους Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μπορεί να τελείωσε το ματς στην Ατλάντα «γράφοντας» ένα ακόμη «double double» στη στατιστική του ωστόσο όπως αποδείχθηκε εκ των υστέρων δεν ήταν και αρκετό για τους Μπακς.

Το Μιλγουόκι γνώρισε την ήττα από τους Χοκς εκτός έδρας με 111-104 «πληρώνοντας» ακριβά την αμυντική αδράνεια στην τελευταία περίοδο του αγώνα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση τη φετινή σεζόν καθώς σε 35 λεπτά συμμετοχής μέτρησε 31 πόντους με 10/14 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 8/10 βολές, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 τάπες, 1 κλέψιμο και 2 λάθη.