Διακοπή λόγω βροχής στον ημιτελικό της Σάκκαρη

Σε δοκιμασία θα υποβληθεί η Μαρία Σάκκαρη, καθώς ο ημιτελικός της κόντρα στη Μαρί Μπούζκοβα στη Γουαδαλαχάρα διακόπηκε μετά το πρώτο σετ.

Η 27χρονη Ελληνίδα τενίστρια πήρε το πρώτο σετ με 7-5 μετά από 1 ώρα και 23 λεπτά, ωστόσο η βροχή οδήγησε σε διακοπή την αναμέτρηση. Το νούμερο 6 του κόσμου και η 24χρονη Τσέχα αντίπαλός της (Νο 38) θα συνεχίσουν την αναμέτρησή τους απόψε στις 21:00 (ώρα Ελλάδας) και η νικήτρια, που είναι πολύ πιθανό να είναι η Σάκκαρη, θα έχει δύσκολο έργο στον τελικό.

Κι αυτό γιατί ο αγώνας για τον τίτλο έχει προγραμματιστεί για τις 02:00 τα ξημερώματα (ώρα Ελλάδας) και η Τζέσικα Πεγκούλα (ΗΠΑ, Νο5) που νίκησε με 7-6(3), 6-1 τη Βικτόρια Αζαρένκα (Λευκορωσία, Νο 37), θα είναι σαφώς πιο ξεκούραστη έχοντας ολοκληρώσει τον αγώνα της πριν τον ημιτελικό μεταξύ Σάκκαρη και Μπούζκοβα.

ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές
Νικηφόρο πέρασμα του Κεραυνού από τη Λεμεσό
Στον εισαγγελέα οι συλληφθέντες για τη δολοφονία Λυγγερίδη-Οι πέντε ηθικοί αυτουργοί
Η πρώτη αντίδραση Πελενδρίτου μετά το χρυσό στη Μαδέιρα-«Πολύ σημαντικό»
Για εγκληματική οργάνωση κατηγορούνται οι συλληφθέντες-Πάνω από 150 στη δικογραφία
Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Καρολίνα Πελενδρίτου
Φανταστικός Τσιτσιπάς, απέκλεισε με ανατροπή τον Λάγιοβιτς και παίζει για τον τίτλο στην Βαρκελώνη
Καταγγελία σε βάρος Αμερικανού μπασκετμπολίστα στην Ελλάδα για ενδοοικογενειακή βία
Ακυρώθηκε ο Κινέζος που άφησαν οι Αφρικανοί να κερδίσει στον ημιμαραθώνιο του Πεκίνου
Οι Πέλικανς πέταξαν εκτός playoffs Κινγκς και Βεζένκοβ, νίκη με 105-98 και τώρα... Θάντερ