Νίκη η Πόρτο, απώλεια η Τσέλσι

Η Τσέλσι έμεινε στο 0-0 με τη Ντινάμο στο Κίεβο και παραμένει στην τρίτη θέση, ενώ η Πόρτο επικράτησε με 2-0 της Μακάμπι Τελ-Αβίβ

Ντινάμο Κιέβου - Τσέλσι 0-0

Γήπεδο: "Ολιμπίνσκι", Κίεβο

Διαιτητής: Ντάμιρ Σκόμινα (Σλοβενία)

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ: Σοβκόβσκι, Ντανίλο Σίλβα, Χατσερίντι, Ντράγκοβιτς, Βίντα, Ριμπάλκα, Σιντορτσούκ, Μπουγιάλσκι (83' Γκάρμας), Γιαρμόλενκο, Ντέρλις Γκονσάλες, Κράβετς (78' Ζούνιορ Μοράες).

ΤΣΕΛΣΙ: Μπέγκοβιτς, Ζουμά, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Μάτιτς, Ραμίρες, Φάμπρεγας (75' Οσκάρ), Ουίλιαν, Αζάρ, Ντιέγκο Κόστα.

Πόρτο - Μακάμπι Τελ-Αβίβ 2-0
Σκόρερς: 37'Αμπουμπακάρ, 41' Μπραχιμί

Γήπεδο: "Ντραγκάο", Πόρτο

Διαιτητής: Κλεμέν Τιπρέν (Γαλλία)

Η Πόρτο στα τελευταία λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου "καθάρισε" το ματς στο "Ντραγκάο", με δύο γκολ από τους Βενσάν Αμπουμπακάρ και Γιασίν Μπραχιμί.

Ο Καμερουνέζος στράικερ άνοιξε το σκορ στο 37' με το τρίτο του γκολ στην φετινή διοργάνωση, με κεφαλιά στο 2ο δοκάρι από σένυτρα του Λαγιούν, ενώ το 2-0 έκανε ο Αλγερινός στο 41', σκοράροντας για τρίτο σερί ματς (πρωτάθλημα με Μπελενένσες και φιλικό της Αλγερίας με Σενεγάλη).

ΠΟΡΤΟ: Κασίγιας, Μάξι Περέιρα, Μαρκάνο, Μάρτινς Ίντι, Λαγιούν, Ρούμπεν Νέβες, Αντρέ Αντρέ, Ιμπουλά (54' Ντανίλο Περέιρα), Κορόνα (54' Τέγιο), Μπραχίμι (84 Έκτορ Ερέρα), Αμπουμπακάρ.

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ-ΑΒΙΒ: Ράικοβιτς, Τιμπί, Κάρλος Γκαρθία, Ταλ Μπεν Χαΐμ Ι, Μπεν Χαρούς, Άλμπερμαν, Μίτροβιτς (56' Ρίκαν), Πέρετζ, Μίσα (73' Βερμούτ), Ταλ Μπεν Χαΐμ ΙΙ (84' Ιτζχάκι), Ζάχαβι.