ΒΙΝΤΕΟ: Χατ τρικ ο Άλτμαν, τεσσάρα η ΑΕΚ

Στις νίκες επέστρεψε η ΑΕΚ, η οποία κέρδισε με 4-0 την Καρμιώτισσα, στην Αρένα, για την 9η αγωνιστική.

Ο Άλτμαν ήταν ο MVP της αναμέτρησης, αφού πέτυχε χατ τρικ, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γκιούρσκο στις καθυστερήσεις.

Το πρώτο γκολ ήρθε μόλις στα 25'' όταν μετά από σέντρα, ο Άλτμαν με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Δεύτερο προσωπικό γκολ πέτυχε ο Άλτμαν στο παιχνίδι με την Καρμιώτισσα, διπλασιάζοντας έτσι τα τέρματα της ΑΕΚ.

Μετά από σέντρα του Κάσας, ο Ισραηλινός βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Άλτμαν στο 18' πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ, ενώ διπλασίασε και τα τέρματα της ΑΕΚ.

Στο 60' ο επιθετικός της ΑΕΚ, καθάρισε το παιχνίδι. Συγκεκριμένα, στο 58' ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μαλόνε οι παίκτες της ομάδας της Λάρνακας. Ο διαιτητής της αναμέτρησης αρχικά έδωσε φάουλ, ενώ στην συνέχεια κλήθηκε για να δει τη φάση.

Αφού ο Αθανασίου πήγε στο on field review έδωσε πέναλτι για την ΑΕΚ. Ακολούθως, ο Άλτμαν ανέλαβε την εκτέλεση του και ήταν εύστοχος, κάνοντας το 3-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, με ένα όμορφο γκολ ο Γκιούρσκο, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΑΕΚ (Χοσέ Λουίς Όλτρα): Πίριτς, Κάσας, Γκονθάλεθ, Μιλίτσεβιτς (86' Αντρέου), Γκαρθία, Λέντες, Μάμας (64' Πονς), Ναούμ (75' Λόπες), Άλτμαν (64' Φαράζ), Ασάντε (75' Γκιούρσκο), Ρόμο.

Καρμιώτισσα (Αλεξάντρ Κχάτσκεβιτς): Κνόμπλοχ, Μεντιμόρετς, Μαλόνε, Χούμποτσαν, Σελούτσκα, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Κουλιμπαλί, Αβραάμ (85' Kαλτσάς), Μπεν Σαλάμ (46' Μάρτινς), Σελάγια (70' Ντούρις).

ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστική στο δεύτερο γκρουπ
H επεξήγηση της ΚΟΠ για το γκολ της Πάφου κόντρα στον Απόλλων και την παρέμβαση VAR στο πέναλτι του ΑΠΟΕΛ