Μοίρασε πέντε δώρα στους φιλοξενούμενους και πήρε το εισιτήριο για τους 8 η Δόξα

Με τον αγώνα της Δόξας Κατωκοπιάς με τον Εθνικό Άχνας συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της β' φάσης του Κυπέλλου Coca - Cola Α' - Β' Κατηγορίας.

Η Δόξα επικράτησε με 5-1 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Με αυτογκόλ του Περδίου στο 3ο λεπτό του αγώνα, άνοιξε το σκορ για τη Δόξα. Το 2-0 έκανε ο Φασουλιώτης στο 18'.

Στο 28' ο Εθνικός μείωσε σε 2-1 μετά από πέναλτι που εκτέλεσε ο Ομπάμα. Το 3-1 για τη Δόξα έκανε ο Ιωσηφίδης, ενώ το το 4ο γκολ για την ομάδα σημείωσε ο Ασαμόα εκτελώντας πέναλτι στο 56΄. Στο 62ο λεπτό, ο Τραϊτσέφσκι έκανε το 5-1 για τη Δόξα.

Η Δόξα γίνεται η πέμπτη ομάδα που περνάει στα προημιτελικά μετά την ΑΕΛ, την Ομόνοια, τη Νέα Σαλαμίνα και τον Ολυμπιακό.