Έμεινε στην ισοπαλία στο τοπικό ντέρμπι με την Μπέτις και έχασε σημαντικό έδαφος η Σεβίλλη

Κόλλησε στην ισοπαλία με την Μπέτις και έχασε την ευκαιρία να... αγγίξει τα ευρωπαϊκά εισιτήρια η Σεβίλλη (0-0)!

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την έδρα τους, αλλά και την κόκκινη την αποβολή των «βερδιμπλάνκος» λίγο πριν το φινάλε, με αποτέλεσμα να παραμείνουν στο «9» της κατάταξης και στους 48 βαθμούς, παρέα με την Τζιρόνα. Στους 56 πόντους και στην έκτη θέση έμεινε η Μπέτις, η οποία είναι μία νίκη μακριά από το επόμενο Europa League.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, μετά από ένα απογοητευτικό από άποψη θεάματος πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο μέρος, χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα, με τη σημαντικότερη εξ αυτών να ανήκει στη Σεβίλλη, με την κεφαλιά του Εν Νεσίρι στις καθυστερήσεις να καταλήγει στα χέρια του Κλαούντιο Μπράβο.

Αξίζει να σημειωθεί, πως στο 86', ο Μιράντα πήρε νωρίτερα την άγουσα για τα αποδυτήρια, καθώς έκανε ένα... εγκληματικό τάκλιν στον Χεσούς Νάβας.

Η νύχτα έγινε μέρα στο Μιλάνο-Στους δρόμους χιλιάδες οπαδοί της Ίντερ για την κατάκτηση του σκουντέτο (pics)