Σκόνταψε στο 97' ο Ολυμπιακός, κέρδισε στο 90' ο Εθνικός

Με έξι αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η δωδέκατη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός στην έξοδο του στο Στάδιο ΓΣΖ έφερε ισοπαλία 2-2 με τον ΑΣΙΛ Λύσης, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 2-0. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις (97') με πέναλτι του Κωμοδίκη.

Στο Δασάκι ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Πιντσέλι και η Αγία Νάπα ισοφάρισε στο 60ο λεπτό με τον Σοφοκλέους.

Στο 90ο λεπτό ο Καπαρτής χάρισε τη νίκη (2-1) στον Εθνικό που τον διατήρησε στη δεύτερη θέση με 24 βαθμούς και παράλληλα μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Η αυλαία της 12ης αγωνιστικής άνοιξε ψες με το εντυπωσιακό 5-0 του Οθέλλου Αθηαίνου επί της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών.

Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης (2-0 το ΘΟΪ) και έφτασε στους 21 βαθμούς.

Εθνικός Άχνας - Αγία Νάπα...2-1

Την Κυριακή θα διεξαχθεί ο αγώνας του Διγενή Ορόκλινης με τη ΜΕΑΠ.

Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης