«Καθάρισε» το ΘΟΪ σε επτά λεπτά και έπιασε κορυφή ο Ολυμπιακός!

Ευρεία σε έκταση νίκη με 4-0 πέτυχε ο Ολυμπιακός Λευκωσίας σε βάρος του ΘΟΪ Λακατάμιας σε αγώνα που έγινε για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας. Οι μαυροπράσινοι ήταν καταιγιστικοί αφού πέτυχαν τρία γκολ σε 17 λεπτά παιχνιδιού και επανήλθαν στις νίκες μετά την ισοπαλία με την Καρμιώτισσα.

Έτσι ανέβηκαν στους 33 βαθμούς πιάνοντας κορυφή και περιμένοντας το αυριανό (12/1) αποτέλεσμα του δεύτερου στη βαθμολογία Εθνικού Άχνας. Από την άλλη η ομάδα του Νίκου Νικολάου έμεινε στους 17 βαθμούς και στην 11η θέση του πρωταθλήματος.

Το προφίλ του αγώνα:

Με μπόλικη όρεξη μπήκε στον αγώνα ο Ολυμπιακός που κατάφερε να προηγηθεί στο 10' με δυνατό σουτ του Ράμος. Δύο λεπτά αργότερα πριν προλάβουν να κατευνάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Ρόμο διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας της Λευκωσίας με συρτό σουτ. Στο 17' της αναμέτρησης ο Ράμος απλοποίησε τα δεδομένα για τον καταιγιστικό Ολυμπιακό, γράφοντας το 3-0 για την ομάδα του Φάτσιο Μπούις.

Το ΘΟΪ προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο έμεινε με 10 παίκτες αφού ο Δημήτρης Κυριάκου αποχώρησε τραυματίας με την ομάδα να έχει συμπληρώσει ήδη τις τρεις αλλαγές της. Στο 82' ο Βιέιρα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για τους μαυροπράσινους σκοράροντας το 4-0 με πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ.

ΘΟΪ (Ν.Νικολάου): Ζαχαρουδιού, Πεχλιβανόπουλος, Κίττος, Ξενοφώντος, Γαβριηλίδης, Νικολάου, Παπαθεοχάρους, Αλωνεύτης, Ροτς, Κυριάκου, Χαραλάμπους.

Ολυμπιακός (Φ. Μπούις): Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγιερ, Ρόμο, Βιέιρα, Παχίπης, Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Ράμος, Παπαγεωργίου.

ΑΕΖ Ζακακίου - Εθνικός Άχνας

Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης