Σόου Μανθάτη και Σαντίκ στη φιλική νίκη της Ανόρθωσης

Ευρεία νίκη επί του Ποδοσφαιρικού Ομίλου Ξυλοτύμπου με σκορ 7-1, πέτυχε η Ανόρθωση, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα της Παρασκευής, στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Χατ τρικ πέτυχε ο Γιώργος Μανθάτης με τρία γκολ σε 11 λεπτά (60', 66', 71'), χατ τρικ γκολ ο Μπεράτ Σαντίκ (07', 22, 78') και ένα ο Νίκα Κατσιαράβα στο 18'.

Ο Τιμούρ Κετσπάγια επέλεξε την ακόλουθη ενδεκάδα:

Παπαδόπουλος, Κοφί, Γκαλίτσιος, Σίντενφελντ, Εγγλέζου, Κατσιαράβα, Οκριασβίλι, Βασιλακάκης, Σαντίκ, Καλτσάς, Βργκοτς

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν στην επανάληψη οι Γιώργος Μανθάτης, Γιάννης Χατζηβασίλης, Καφατάρης, Αντώνης Γιωργαλλίδης και Κωνσταντίνος Γεωργαλλίδης.

Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ