Έχασε και από τη Ζαερλεζέγκι η Ομόνοια-Σαρωτικές αλλαγές από τον Μπεργκ

Τη δεύτερη φιλική της ήττα σε ένα 24ωρο δέχθηκε η Ομόνοια, αυτή τη φορά από την Ζαερλεζέγκι Ουγγαρίας με 0-1 στο Αμμόχωστος.

Οι πράσινοι, παρατάχθηκαν με πολλές αλλαγές στο βασικό τους σχήμα και δέχθηκαν το γκολ στο 6ο λεπτό. Οι Ούγγροι βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση με τον Μπαμπάτι να εκμεταλλεύεται την μπαλιά που δέχθηκε και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Χαράλαμπου Κυριακίδη.

Το γκολ των Ούγγρων πάγωσε την Ομόνοια, η οποία άργησε να αντιδράσει και έχασε την πρώτη μεγάλη της ευκαιρία, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, στο 39’, ο Κίκο εκτέλεσε φάουλ βρίσκοντας τον Ντάρμπισάιρ, ο οποίος με κεφαλιά σημάδεψε τον Παναγιώτου, με τον τελευταίο να κερδίζει κεφαλιά, την οποία απέκρουσε ο Ντέμζεν.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες δεν έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες, για να πετύχουν άλλα γκολ.

Οι εντεκάδες

Ομόνοια: Κυριακίδης, Περέιρα, Παναγιώτου, Κούσουλος, Κίκο , Βενιζέλου, Τζιωνή, Λοΐζου, Χ.Χαραλάμπους, Σάββα, Ντάρμπισαϊαρ

ΖΤΕ: Ντέμζεν, Μπόμπαλ, Βας, Μπαμπάτι, Σανκοβιτς, Τζέπε, Κουν, Μπεντσε, Κούιβτς, Γκερκένι, Ντραγκονερ.

Πήρε το διπλό κόντρα στην ΑΕΖ και ακόμη ελπίζει η Δόξα
Πέτυχαν από τρία γκολ Εθνικός και Απόλλωνας και μοιράστηκαν από ένα βαθμό
«Δεν παρακάλεσε ποτέ κανέναν για χρήματα ο Κίρζης, θα καλύψει μόνος του τη ζημιά»
Οι ενδεκάδες Εθνικού και Απόλλωνα στο Δασάκι
Άκυρο στο αίτημα της Πάφου για να διεξαχθεί σε άλλο γήπεδο ο τελικός Κυπέλλου
Επιστολή της Πάφου στην ΚΟΠ για αλλαγή έδρας του τελικού κυπέλλου
Αφιερωμένες αγωνιστικές για την τελική φάση του EURO
Δύο παιχνίδια για την 11η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο
Στην Περιστερώνα ο τελικός Κυπέλλου Apollon Ladies-Λευκοθέα Λατσιών
Σύσκεψη την Πέμπτη για τον τελικό κυπέλλου-Καθορίζεται ο αριθμός εισιτηρίων και η ώρα