Πέδρο κερνούσε, Ρομπέρζ, Νταμπό έπιναν-Νίκησε και την Πάφο ο Απόλλωνας

Φουριόζος συνεχίζει να εμφανίζεται στα φιλικά προετοιμασίας ο Απόλλωνας, ο οποίος κέρδισε και την Πάφο, με 2-0, στο Τσίρειο στάδιο.

Οι δύο ομάδες δεν ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και για 35 λεπτά δυσκολεύονταν να βρουν το δρόμο προς την αντίπαλη περιοχή. Κάπου εκεί, ανέλαβε δράση ο Ζοάο Πέδρο, ο οποίος εκτέλεσε κόρνερ που κέρδισε ο Απόλλωνας και ο Βαλεντίν Ρομπέρζ έγραψε το 1-0 με κεφαλιά.

Τρία λεπτά αργότερα και πάλι μετά από ασίστ του Πέδρο, ο Νταμπό έκανε το 2-0 με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλωνας συνέχισε από εκεί που σταμάτησε στο πρώτο μέρος και στο 51’, ο Νταμπό έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει τρία τα γκολ των γαλάζιων. Το πλασέ του Γάλλου επιθετικού απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Πάφου, με τη μπάλα να φτάνει στον Πέτρο Ψύχα, ο οποίος πλάσαρε έξω.

Ο Άρτουρ Ρούντκο, είπε «όχι» και στον Πίττα δέκα λεπτά αργότερα, αποκρούοντας εντυπωσιακά το σουτ του νεαρού επιθετικού.

Η μοναδική ευκαιρία της Πάφου στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήθηκε από τον Μέρφι στο 87’, ο οποίος πλάσαρε τον Μολ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»
Αποθεώνουν Βιτάλ στη Σκωτία-«Είναι αυτό που χρειάζεται η Ρέιντζερς»