Έκοψε τη χαρά της Ομόνοιας και ισοφάρισε με Τρουγιόλς

Μεθυσμένοι από το νέκταρ της ιστορικής πρόκρισης η Ομόνοια αγωνίζεται με την ΑΕΚ, σε αγώνα που διεξάγεται στο ΓΣΠ, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Μαρίνος Τζιωνής πλάσαρε τον Τόνιο από κοντινή απόσταση.

Ακολούθως, με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι πράσινοι έχουν την κατοχή, ωστόσο στο 69' ο Τρουγιόλς έκανε το 1-1.

Συγκεκριμένα, μετά από εκτέλεση φάουλ στη μικρή περιοχή των πρασίνων, ο Ισπανός αμυντικός σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Oμόνοια: Kυριακίδης, Μαυρίας, Βενιζέλου, Παναγιώτου, Κίκο, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Τζιωνής, Λοΐζου, Ασάντε (58′ Κακουλλής), Ντούρις (70′ Σενέ).

ΑΕΚ: Τόνιο, Φερνάντεθ, Μοϊσόφ, Γκονθάλεθ (46′ Ιωάννου), Γκαρσία, Γκονσάλες (58′ Ναράνχο), Σπόλιαριτς, Τρουγιόλς, Χέιτλι (74′ Μαρτίνεθ), Ακοράν, Τρισκόφσκι.

Σκόρερ: 45’+2 Τζιωνής / 68′ Τρουγιόλς

Αυλαία για την δέκατη αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο
Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ