ΒΙΝΤΕΟ: Οι κεφάτοι Κβιλιτάια και Οκριασβίλι, χάρισαν τη νίκη στην Ανόρθωση

Την νίκη με 2-0, χάρη στα γκολ του Κβιλιτάια, στο 23ο λεπτό και Οκριασβίλι στο 90ο, πέτυχε η Ανόρθωση απέναντι στον εξαιρετικό Ολυμπιακό και έφθασε στους 10 βαθμούς.

Η Κυρία, ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο ο Ολυμπιακός είχε τις δικές του καλές στιγμές για να ισοφαρίσει τον αγώνα και να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Αντώνης Παπαδόπουλος.

Η Ανόρθωση μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και έψαξε το γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα, κάτι που πέτυχε στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κβιλιτάια. Ο Χριστοφή έκανε παράλληλο γύρισμα και η μπάλα έφθασε στον Γεωργιανό, όπου από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Στο 90ο λεπτό, η Ανόρθωση κέρδισε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Κβιλιτάια από τον Σαμπίνια, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Οκριασβίλι και έγραψε το τελικό 2-0.
Οι ενδεκάδες:

Ανόρθωση: Λόρια, Κορέια, Σιλντενφελντ, Βργκοτς, Αμπαρτζουμιαν, Νταουσβίλι, Χουσμπάουερ, Μίχα, Οκριασβίλι, Χριστοφή, Κβιλιτάια

Ολυμπιακός: Μιχαήλ, Ψάλτης, Σαμπίνια, Γαρουφαλιάς, Μάντζης, Ντα Κόστα, Μανρίκε, Ανδρέου, Σοάρες, Κυριάκου, Βαν Κέσσελ

Απάντησε για την αγαπημένη του ομάδα και τον παίκτη που λατρεύει ο Γκομίς-Όσα αποκάλυψε
Κάργας: Αποτύχαμε σαν κοινωνία πιο πολύ χαρήκαμε που αποκλείστηκε η Εθνική